ساخت فهرست های رسپانسیو در وردپرس با Responsive Menu
بروز رسانی در تاریخ ۱۸ تیر ۱۳۹۶
منوهای کشویی در حقیقت فهرست های رسپانسیو در وردپرس و مدرنی هستند که امروزه در اکثر قالب های حرفه ای قابل مشاهده اند.اگر می خواهید سایت متفاوتی را داشته باشید و یا اگر می خواهید منوهای سایت شما در تمامی صفحه نمایش ها به خوبی نمایش داده شود و واکنش نشان دهد حتما از فهرست های کشویی در سایت وردپرسی خودتان استفاده کنید.
در این نوشته از همیار وردپرس باز هم به معرفی افزونه ای برای انجام چنین کاری می پردازیم که به راحتی با استفاده از آن می توانید فهرست های سایت خودتان را رسپانسیو و کشویی کنید و تجربه ی کاربری خوبی را برای کاربر ایجاد کنید.
توجه: اگر قالب شما دارای منوهای واکنشگرا است نیازی به استفاده از این افزونه ندارید اما اگر میخواهید منوهای شما کشویی باشند می توانید از این افزونه استفاده کنید.
فهرست های رسپانسیو در وردپرس با Responsive Menu

responsive – فهرست های رسپانسیو در وردپرس

افزونه ی Responsive Menuکارکرد بسیار ساده ای دارد زیرا اکثر آپشن های آن مربوط به بخش پرمیوم می باشد. اما نگران نباشید از بخش رایگان آن هم می توان فهرست های رسپانسیو در وردپرس ایجاد کنید، در ادامه با ما همراه باشید…
شروع کار

برای شروع کار ابتدا افزونه را دریافت نموده و از بخش افزونه های سایت خود آن را نصب نمایید. سپس در بخش پیشخوان سایت بخشی جدید با نام Responsive Menu برای فهرست های رسپانسیو در وردپرس اضافه شده است، روی آن کلیک کنید تا به صفحه ی تنظیمات افزونه بروید.
افزودن خاصیت کشویی به یک فهرست

برای این که اولین منوی خودتان را رسپانسیو و بصورت کشویی تبدیل کنید لازم است تنظیمات این بخش را بخوبی انجام دهید.

initial setup – فهرست های رسپانسیو در وردپرس

طبق تصویر بالا در فیلد اول باید عرضی را مشخص کنید که کوچکتر از آن عرض صفحه ی نمایش منوی شما تبدیل به فهرست های رسپانسیو در وردپرس شود و منوی اصلی مخفی شود(کاربر نتواند آن را ببیند). که در اینجا ما آن را ۸۰۰ پیکسل تنظیم کرده ایم(یعنی اگر عرض صفحه ی نمایش کاربر کوچکتر از ۸۰۰ پیکسل باشد منوی کشویی برای آن فعال خواهد شد).
در فیلد دوم هم منوی مورد نظرتان را که میخواهید بصورت کشویی شود را انتخاب کنید.
در فیلد سوم هم باید id و یا class منویی که میخواهید مخفی شود را قرار دهید(باید کمی با کدهای css آشنایی داشته باشید).
توضیحات

اگر تنظیمات این بخش را متوجه نشده اید به توضیحات توجه کنید:
کاربری با عرض صفحه ی نمایش ۴۰۰ پیکسل وارد سایت شما می شود پس منوی مورد نظرتان طبق این افزونه باید مخفی و کشویی شود. حال باید منویی را که از قبل در جای مشخص خودش بوده است را پنهان کنیم و این کار را با دادن id و یا class منوی اصلی به فیلد سوم(CSS of Menu to Hide) تصویر بالا انجام می دهیم.
بعد از انجام تنظیمات بالا می توانید در خروجی منوی کشویی که ایجاد کردید را مشاهده کنید(قبل از مشاهده عرض صفحه ی نمایش خودتان را کوچکتر از ۸۰۰پیکسل کنید تا منوی کشویی فعال شود).

result 1 – فهرست های رسپانسیو در وردپرس
آپشن های افزونه

همانطور که گفتیم این افزونه آپشن های زیادی برای بخش پرمیوم دارد اما از بخش رایگان آن هم می توانیم استفاده های خوبی کنیم و فهرست های رسپانسیو در وردپرس ایجاد کنیم.

pro-فهرست های رسپانسیو در وردپرس

در هر قسمت از آپشن ها اگر pro را دیدید آن آپشن برای بخش پرمیوم و اگر Semi pro را مشاهده کردید آن بخش رایگان می باشد و می توانید از آن به راحتی استفاده کنید و آن قسمت را شخصی سازی کنید.
Menu

این تب تنظیمات کلی را برای فهرست های رسپانسیو در وردپرس مورد نظر در اختیارتان قرار میدهد و می توانید تنظیمات کلی مثل انیمیشنی که منو با آن ایجاد می شود و سایز منو و… را برای این قسمت انجام دهید.
Button

تنظیمات مربوط به دکمه ای که با آن فهرست های رسپانسیو در وردپرس ایجاد می شود را در بر دارد و می توانید انیمیشن، سایز، رنگ بگراند و.. را برای آن تنظیم کنید.
Sub-Menus

این تب مربوط به زیر منوها می باشد و فقط تنظیم کردن رنگ های مربوط به این بخش رایگان هستند و بقیه برای بخش پرمیوم افزونه است.
Technical

این بخش هم برای نسخه ی پرمیوم افزونه است به جز سرعت انیمیش و تغییر حالت که می توانید آن ها را تنظیم کنید.
Custom CSS و Header Bar و Single Menu

این سه بخش هم به طور کامل برای نسخه ی پرمیوم افزونه می باشند.
Import/Export

این تب هم برای ایمپورت و اکسپورت گرفتن از تنظیمات می باشد که می توانید از تنظیمات خودتان اکسپورت بگیرید و از آن در سایت دیگر و یا در موقعی دیگر در صورت لزوم استفاده کنید. و یا اینکه می توانید تمامی تنظیمات را از بخش reset option به حالت پیش فرض برگردانید.

موفق باشید…