در این مطلب می خواهیم نحوه راه اندازی سایت فروش فایل دانلودی در وردپرس آموزش بدیم که به چه صورت می توان یک فروشگاه فروش فایل با رودپرس راه اندازی کرد این کار با مدیریت محتوای وردپرس امکان پذیر هست و به چندین روش میشه سایت فروش فایل راه اندازی کرد در این پست به روش های موجود برای این کار اشاره خوهیم کرد و در مطالب بعدی هر کدوم از روش ها رو صورت مجزا و کامل مورد بحث قرار خواهیم داد. اگر شما هم می خواید یک سایت با وردپرس در زمینه فروش فایل داشته باشید مثل فروش فایل های PDF ,

نحوه راه اندازی سایت فروش فایل در وردپرس

اینکه گفته میشه راه های مختلفی وجود داره شیوه عمل کرد هست و همه شبیه به هم می باشد , ما نیاز داریم تا از افزونه های دانلود به ازای پرداخت استفاده کنیم که امروزه تعداد زیادی افزونه برای این کار وجود داره مثل افزونه دانلود به ازای پرداخت پی لاین , افزونه دانلود به ازای پرداخت پارس پال , جهان پی , افزونه معروف EDD و همیچنین افزونه ووکامرس و … که این موارد رو شما به دلخواه می تونید انتخاب کنید.

دانلود به ازای پرداخت به چه صورت خواهد بود ؟

خوب از اسمش پیداست می خواهیم بعد از اینکه کاربر یا مشتری هزینه محصول رو پرداخت کرد بتونه دانلودش کنه به این حالت دانلود به ازای پرداخت گفته میشه. افزونه هایی که این قابلیت رو دارن بعد از نصب در پنل مدیریت برای تنظیم و وارد کردن محصولات گزینه مخصوص خودشون و دارن که وارد بخش مربوط به افزودن محصول مشیم و محصولات را تعریف می کنیم به این صورت که برای هر فایل یک اسم , قسمت و لینک دانلود تعریف می کنیم . این افزونه های دانلود به ازای پرداخت فقط برای سایت های فروش فایل طراحی شدن و هر کدوم امکانات خاص خودشون رو دارن.

افزونه بعد از پرداخت هزینه محصول فایل را چگونه در اختیار مشتری قرار می دهد ؟

شاید برای شما هم جای سوال باشه که این عمل به چه صورتی انجام میشه , همون سطور که گفته شد ما برای هر محصول اسم , قسمت و لینک تعریف می کنیم و مشتری وقتی محصول رو خریداری می کنه اون لینک براش نمایش داده میشه حالا بسته به امکانات افزونه ای که ازش استفاده می کنیم هم داره که می تونه بعد از خرید موفق یه ایمیل به مشتری بفرسته مثلا تشکر از خرید شما و لینک فعال. این لینک به صورت مستقیم در اختیار مشتری قرار نمی گیره و توسط افزونه یه لینک داینامیک ایجاد میشه که میشه مشخص کرد مثلا این لینک که به مشتری داده شده فقط ۴۸ ساعت قابل استفاده باشه و بعدش دیگه کار نکنه.

افزونه فروش فایل به چه صورت به درگاه بانک متصل می شود و کدام بانک ؟

این مورد بستگی به نیاز شما داره که برای پرداخت چه درگاه بانکی رو انتخاب کنید فرضا ملت , پارسیان و … نکته مهم این هست که برای برخی افزونه ها درگاه بانک رایگان وجود داره که اغلب بانک ها مهم و معروف که پرشتاب هستن درگاههاشون رایگان هست که اگر درگاه خاصی لازم داشته باشید برای هر افزونه می تونید سفارش بدید براتون طراحی بشه. البته برخی سایت ها مثل پی لاین , جهان پی , پارس پال سایت های رابطی هستن که کار رو راحت می کنن و همه درگاهها رو دارن بیشتر مواقع می تونه بهترین انتخاب استفاده از سایت های رابط بانک هست چرا که وقتی یه درگاه خراب باشه هنگام پرداخت درگاه دیگه ای فعال میشه و شامل همه بانک هست که به راحتی می توان با کارت های عضو شتاب خرید خود را انجام داد.

به این روش می توان به راحتی یک سایت فروش فایل با وردپرس راه اندازی کرد. در مطالب بعدی درباره نحوه راه اندازی هر کدوم از افزونه های خاص بحث خواهیم کرد.

امیدواریم مفید واقع بشه. شاد باشید و همیشه وردپرس دوست.