سلام و عرض ادب و احترام خدمت شما دوستان و همراهان عزیز
در ادامه سری آموزش های آیا شما هم نیاز به مشاوره در حوزه بازاریابی دارید؟ در قسمت نهایی همراه شما عزیزان هستم.در قسمت نخست شرایط جامعه در زمانی که کسب و کار ها ایجاد میشوند را بررسی کردیم و به نتایجی هم رسیدیم و در ادامه نیز به بررسی موارد باقی مانده میپردازم.تا انتها با من همراه باشید

دوستان عزیز برای حل مشکلات گفته شده در حالت قبل دو راه داریم:

در حالت و روش اول اگر شما دارای یک کسب و کار هستید حال مهم نیست که کوچک باشد و یا بزرگ احتمال بسیار قوی رقبای زیادی دارید و همواره در چالش رقابت با رقبای سنگین خود به سر می برید.حال برای اینکه بتوانیم شرایط جدیدی را خلق کنیم می بایست بازنگری مجددی در نوع و ویژگی های محصول و خدماتی که ارائه میدهیم داشته باشیم.

دوستان عزیز برای حل مشکلات چالشی با رقبا ما باید یک موقعیت جدید در بازار کسب و کار خود خلق کنیم و خود را بی رقیب در آن موقعیت جدید قرار دهیم. اینکار یا با ارائه محصولات و یا خدمات جدید و همچنین اعمال تغییرات در حالت قبلی اتفاق می افتد و یا اینکه کافیست ارزش افزوده ای برای محصولات و یا خدمات فعلی خود بیافرینیم بگونه ای که رقبا نتوانند آن ارزش را بزودی از کسب و کار شما تقلید کنند و شما در جایگاه جدید تا مدت ها بی رقیب به فعالیت بپردازید.

دوستان عزیز شما باید در وضعیت جدید راهکارهای مشتری مداری را بررسی کرده و آن را سرلوحه کسب و کار خود قرار دهیم زیرا همواره باید بدانید که بدون مشتریان شما یک شکست خورده هستید.فراموش نکنید که اجرای فرآیندهای بازاریابی مربوط به همه قسمت های کسب و کار شما می شود.

اما دوستان عزیز حالت دوم این است که شما می خواهید کسب و کاری جدید راه اندازی کنید.در این حالت شما می توانید از همان ابتدا با جدی گرفتن و تاسیس واحد بازاریابی در کسب و کاری که قرار است راه اندازی کنید و با تحقیق کامل و دقیق از شرایط بازار کسب و کار خود و همچنین نیاز سنجی مخاطبان، برنامه ریزی دقیق برای بازاریابی و تبلیغات، محصولات و خدمات جدیدی را ارائه دهید که هیچ رقیبی تاکنون آن ها را عرضه نکرده باشد. و در مدت زمان اندک شما می توانید جایگاه خوبی را در بازار کسب نمایید.

ممنونم از همراهی شما عزیزان