ا System Restore تنظیمات ویندوز را به روزهای قبل برگردانید.

* برگرداندن ویندوز به حالت قبلی و ترمیم آن :

ویندوز XP دارای سیستم رستوری (System Restore) می‌باشد. آنهایی که با ویندوز سر و کار دارند می‌دانند گاه با نصب یک نرم افزار همه چیز به هم ریخته و مجبور به نصب مجدد ویندوز می‌شوند. اما نصب مجدد ویندوز همیشه الزامی نیست؛ در بیشتر مواقع می‌توانید از طریق System Restore ویندوز را به روزهای قبل برگردانده و مشکل را – هر چه که باشد – حل نمایید.
برای این کار ابتدا بر روی منوی Start کلیک کنید. سپس از کشویی All Programs گزینه‌ی Accessories را انتخاب کرده و از آنجا به زیر منوی System Tools بروید و از کشویی باز شده روی گزینه‌ی System Restore کلیک کنید تا برنامه باز شود. اکنون برای ادامه Next را فشار دهید. در تقویم سمت چپ یکی از روزهای گذشته را که ماوس روی آن عمل می‌کند انتخاب نمایید {تنها روزهایی قابل انتخاب هستند که ویندوز در آن روزها نقطه‌ی بازگشت (Restore Point) ذخیـــــــره کرده باشد!}. پس از انتخاب تاریخ و نقطــــــــه‌ی بازگشت مورد نظر – جهت ترمیم ویندوز – روی گزینه‌ی Next کلیک کنید. سیستم به صورت اتوماتیک خود را مطابق نقطه‌ی بازگشت انتخابی ترمیم خواهد کرد و بعد از راه‌اندازی مجدد – به صورت خـــــــودکار – مشکلات برطــــرف خواهد شد.

توجه : ترمیم ویندوز با استفاده از System Restore سبب از کار افتادن نرم افزارهایی می‌شود که بعد از تاریخ Restore Point نصب کرده‌اید.