Port Forwarding با استفاده از IP Dynamic

اصولی ترین و امن ترین راه جهت انجام Port Forwarding استفاده از IP Static می باشد و همینطور راه دیگری که با استفاده از DDNS انجام پذیر میباشد.
در این مقاله با روش دیگری جهت Port Forwarding آشنا میشویم که به صورت موقت میتوانیم از IP Dynamic که مودم ما از DHCPسرور ISP گرفته است جهت این کار استفاده کنیم . IP Dynamic ما در اینترنت یک Dynamic IP Public میباشد بدین منظور که به طور “موقت” این IP برای ما اختصاصی می باشد.مشکل استفاده از این IP این است که پس از هربار خاموش و روشن شدن مودم IP تغییر میکند که جهت Port Forwarding مجدد باید IP جدید را وارد کرد.
برای شروع ابتدا پس از وارد کردن IP مودم در IE وارد تنظیمات مودم خود می شویم.مودمی که تصویر آن را در زیر مشاهده می کنید TP-LINK می باشد. تنها تفاوت در منوی تنظیمات مودم ها شکل ظاهری انها میباشد و اصولا گزینه ها مثل هم هستند.وارد تب Virtual Server میشویم تا جدول Port Forwarding نمایان گردد.
cin
نکته:اگر مودم شما متفاوت است برای پیدا کردن این جدول به دنبال گزینه های NAT,DMZ, و Port Forwarding باشید.

مطابق تصویر گزینه ها را با توجه به نیاز خود انتخاب،آی پی و پورت مورد نظر Device خود را در قسمت Local IP Address و Start/End Port وارد نمایید و در انتها گزینه Save را بزنید. Port Forwarding دستگاه ما انجام پذیرفت.
اکنون جهت به دست آوردن و مشاهده IP Dynamic خود وارد این سایت میشویم و گزینه What Is My IP Address را انتخاب می کنیم. در صفحه باز شده IP شما نشاه داده میشود.پس از وارد کردن IP مذکور درIE Address Bar شما مستقیما با دستگاه مورد نظرتون متصل می شوید.

gea

cds