CCK یا  (Content Construction Kit)
این ماژول برای دروپال ۶ است و در دروپال ۷ دیگر نیاز به این ماژول نیست زیرا که این ماژول وارد هسته ی دروپال ۷ شده است.
دروپال به طور پیش فرض از ایجاد نوع های محتوا پشتیبانی به عمل می آورد. مثلا می توانید علاوه بر نوع های “page” و “strory”، نوع های دلخواه خودتان را ایجاد کنید. مثلا “خبر” و…
به کمک ماژول CCK می توانید به نوع های محتوای موجود در سایت، فیلد اضافه کنید. یعنی به غیر از عنوان و متن (که به طور پیش فرض دارد) فیلد های دلخواه خودتان را نیز اضافه کنید.
به عنوان مثال، در صورتی که نوع محتوایی به نام “خبر” ایجاد کرده اید، ممکن است بخواهید که یک فیلد به نام “منبع خبر” و یا “خبرگذاری” داشته باشد.
ماژول CCK به طور پیش فرض فیلد های زیر را در اختیارتان می گذارد:
فیلد متنی، فیلد عددی، فیلد عدد اعشاری، فیلد اشاره گر به محتوا، فیلد اشاره گر به کاربر
اما در صورتی که به فیلد های بیشتری نیاز داشته باشید، باید از ماژول های دیگر استفاده کنید. ماژول های بسیار زیادی برای CCK وجود دارد که فیلذ های بسیار متنوعی را تولید میکنند به طوری که تقریبا هر نیازی را برطرف می کنند. مثلا فیلد تصویر یا قیلد آپلود فایل یا فیلد تاریخ و … که در زیر نام برخی از این گونه ماژول ها را آورده ام (تعدادشان بسیار زیاد است)
در صورتی هم که فیلد مورد نظر شما ماژولی برایش وجود نداشت (که به ندرت پیش می آید) با API قدرتمندی که ماژول CCK به برنامه نویسان می دهد، می توانید فیلد های دلخواهتان را برنامه نویسی کنید.