Bread Crumb یک راه بسیار ساده و مفید برای راهنمایی بهتر کاربران و اسپایدر ها میباشد که تاثیر بسیار زیادی بر روی سئوی سایت دارد.
این روش باعث میشود که در نتایج جست و جو ی شما به جای قرار گرفتن کل متن حالت Navigation ایجاد شود که توسط ان نشان داده میشود که متن شما که مثلا در مورد اموزش سئو هست در کدام مجموعه قرار دارد این امر باعث میشود اسپایدر در کنار Crawl کردن متن یک صفحه توسط راهنمای موجود به دیگر صفحات هم برود و ان صفحات هم ایندکس کند.
سئو>>اموزش سئو>>اموزش های تخصصی
متن بالا نمونه ای بود از حالت قرار گرفتن متن ها در صورت فعال بودن این امکان.
اگر Bread Crumb شما در ان کلمات کلیدی وجود داشت و همچنین در Url هم امده بود این امکان برای شما به صورت کامل سئو شده و به عنوان یک امتیاز مثبت در سئوسازی شما محسوب میشود.
Brad Crumb دارای ۳ بخش اصلی میباشد:
۱٫مکان Bread Crmb
۲٫مسیر Bread Crumb
۳٫علامت و نشان دهنده ی Bread Crumb
مهم ترین فایده ی این امکان این میباشد که شما در عین حال که دارید یک مسیر را نمایش میدهید دارید به بخش های قبلی هم لینک میدهید
از این امکان استفاده های بسیاری میشود کرد اما یکی از بهترین استفاده هایی که میتوان کرد استفاده از Bread Crumb به جای “ادامه ی مطب” در سایت ها و وبلاگ ها میباشد از رایج ترین استفاده های این امکان در ادامه ی مطلب میباشد که شما به کل مطلب لینک بدهید به جای یک کلمه که هیچ استفاده ای ندارد.
اشتباهات رایج در استفاده از Bread Crumb:
۱٫استفاده ی بیش از حد لینک ها:
در سئو لینک دادن به صفحات و استفاده از کلمات کلیدی بسیار مهم میباشد اما در بعضی مواقع همین کارها موجب میشود که سایت شما یک اسپم شناخته شود و حتی موجب از دست دادن رنک و رتبه ی شما بشود پس در استفاده از لینک ها دقت کنید سعی نکنید در همه ی Navigation ها لینک بدهید و در تمامی انها از کلمات کلیدی استفاده کنید و استفاده ی بیش از حد نکنید
۲٫لینک دادن به لینک صفحه ی حال حاضر:
بزرگ ترین اشتباه این است که شما به صفحه ای که در ان هستید لینک بدهید این اشتباه مینواند برای شما این هزینه را داشته باشد که در صورت تکرار صفحات شما ایندکس نشوند در حالت بزرگتر کل سایت شما از طرف موتورهای جست و جو بلاک شود.
۳٫استفاده از Bread Crumb در تگ title
در هیچ صورتی در عنوان صفحه از این امکان استفاده نکنید.