کسب و کار اینترنتی برای افراد درون گرا

با توجه به تمایلات امروزی نسبت به راه اندازی کسب و کار اینترنتی باید به دنبال بهترین ها بود. بهترین ها از نظر موقعیت، نوع کسب و کار، نوع فعالیت های جانبی و از همه مهم ترین به صرفه ترین هزینه! در این مقاله می خواهیم به مبحث هزینه بپردازیم اما این بار کمی متفاوت تر…
کسب و کار اینترنتی برای افراد درون گرا

شاید از عنوان این مقاله متعجب شوید اما امر بسیار مهمی است! شما باید در گام اول روحیه ی خود را شناسایی کنید و سپس در مورد موارد دیگر تصمیم بگیرید. چنانچه فردی درون گرا هستید و می خواهید کاری را با مناسب ترین قیمت ممکن انجام دهید می توانید با نکته های کلیدی که مربوط به کسب و کار اینترنتی برای افراد درون گرا می باشد، به نتایج مطلوبی برسید.
۱- طراح گرافیکی

اگر دنبال کسب و کار اینترنتی برای افراد درون گرا هستید یکی از پیشنهادها به شما طراح گرافیکی است. ملزومات راه اندازی این نوع کسب و کار دانش کامپیوتر و مهارت کار کردن با نرم افزارهای گرافیکی است.
چنانچه ذهنی خلاق داشته باشید و با این مهارت به خوبی آشنا باشید می توانید به راحتی کسب و کار اینترنتی خود را راه اندازی کنید. طراحی های حرفه ای امروزه بسیار مورد نیاز است و بازار کار خوبی را به خود اختصاص می دهد.
Jacob Cass یک طراح گرافیکی است که کسب و کار خود را بر همین اساس پایه گذاری کرد. او در زمینه ی طراحی لوگو، وبسایت، لوازم تحریر، آیتم های مربوط به بازاریابی و… فعالیت می کند و بسیار موفق نیز بوده.
در ادامه بخوانید  ۳ کلید طلایی برای دستیابی به معامله بهتر در استارت آپ
۲- کد نویس

چنانچه به فکر راه اندازی دنبال کسب و کار اینترنتی برای افراد درون گرا هستید و خود دارای این ویژگی می باشید می توانید یک کدنویس حرفه ای باشید و کار خود را در این زمینه آغاز کنید. ملزومات آن دانش کامپیوتر و دوره های آموزشی برنامه نویسی است. امروزه برنامه نویسان افراد موفقی هستند اما متاسفانه بیشتر آنها خود را مشغول دنیای کارمندی کرده اند و از این موضوع بی خبرند که می توانند از این مهارت خود برای ایجاد کسب و کار اینترنتی به تنهایی استفاده کنند.
۳- خرده فروشی آنلاین

یکی دیگر از آیتم های راه اندازی کسب و کار اینترنتی برای افراد درون گرا خرده فروشی ها هستند. به چه صورت؟ شما می توانید محصولی را انتخاب کنید مثلا فروش پوشاک، لوازم الکترونیکی و… و بدون نیاز اولیه به مکان در منزل مشغول به فروش آنها شوید. چگونه؟
برای اینکار نیاز به دانش کامپیوتر و یک دوربین عکاسی دارید. می توانید با فروشگاه و یا تولیدی مربوطه صحبت کرده و تصاویری از محصول مورد نظر تهیه کنید و در وبسایت خود قرار دهید. در صورتی که مشتریان شما متقاضی اجناس شدند آنها را خریداری کرده و برای مشتریان ارسال کنید.
برای اینکار نیز می توانید با تولیدی مورد نظر قراردادی ببندید و با سود مورد نظر به گونه ای که منطقی باشد محصول را به فروش برسانید.
در ادامه بخوانید  چگونه می توان یک ایده خوب برای راه اندازی استارت آپ پیدا کرد؟
۴- تجارت از طریق اینستاگرام

بسیاری از کسب و کارهای اینترنتی امروزه روش های سنتی را رها کرده و به سمت روش های مدرن یا بهتر است بگوییم الکترونیکی کشیده شده اند. یکی از محیط های موثر شبکه اجتماعی اینستاگرام است که برخی افراد به آن اعتقادی ندارند اما شما به راحتی می توانید برای محصولات و خدمات خود بازاریابی خوبی در اینستاگرام راه اندازی کنید و از این راه فروش خوبی داشته باشید.
۵- نویسندگی

یکی دیگر از گزینه های کسب و کار اینترنتی برای افراد درون گرا نویسندگی در محیط وب است. برای این امر کافیست به کامپیوتر مسلط باشید. اگر بتوانید اطلاعات خود را تقویت کنید حتما می توانید نویسنده خوبی باشید. ولاگ نویسی و نویسندگی وبسایت ها، تولید محتوای موثر و مفید عاملی است که امروزه بسیار مورد توجه قرار گرفته و موفقیت هایی را در پی دارد.
۶- عکاسی از چشم اندازها

اگر عکاس خوبی هستید پس می توانید کسب و کار اینترنتی خود را همین امروز راه اندازی کنید. فقط کافیست از چشم اندازهای طبیعی و جذاب عکس گرفته و آن را در وبسای خود قرار دهید. می توانید تصاویر خود را به فروش برسانید!
۷- استاد موزیک

چنانچه حوزه ی فعالیت شما موسیقی است شما نیز می توانید کسب و کار اینترنتی خود را راه اندازی کنید. می توانید کارهای خود را در سایت قرار داده و به متقاضیان آموزش دهید.
در ادامه بخوانید  ۳۰ نکته کلیدی برای راه اندازی یک تجارت الکترونیکی موفق
۸- مشاوره تجاری و اجتماعی

اگر رشته ی شما مشاوره در حوزه های تجاری، زندگی و اجتماعی است می توانید وبسایتی برای این منظور داشته باشید. علاوه بر اینکه می توانید مطالبی در اختیار افراد قرار دهید بلکه می توانید آموزش هایی را به عنوان آموزش های حرفه ای به فروش رسانده و حتی متقاضیان را برای مشاوره به دفتر خود دعوت کنید.
جمع بندی!

در این مقاله سعی کردیم دیدگاهی از شغل های انفرادی و در واقع کسب و کار اینترنتی برای افراد درون گرا ترسیم کنیم. این نمونه ها همه به عنوان مثال هستند شما می توانید آنها را همانند سازی کرده و استفاده کنید.