با سلام خدمت شما دوستان عزیز، امیدوارم که حالتون خوب باشه.باز هم درمورد سئو مشتاقم که به شما بیاموزم.آیا شما هم به دنبال این هستین که بیشترین ارزش سئو رو از محتوای بازاریابی خودتون کسب کنید؟؟ با من همراه باشید.
همه ی ما می دونیم که محتوای اینترنت مدام و مدام در حال افزایش هست، و هر روز جذب خواننده مطالب سخت تر و سخت تر می شه. بذارید یه مثال براتون بذنم آیا می دونید روزنامه Washington Post هر روز چقدر مطالب تولید می کنه. شاید سوپرایز بشید اگه بهتون بگم روزنامه Washington Post روزانه ۱۲۰۰ مطلب جدید تولید می کنه و به صورت انحصاری فقط ۵۰۰ مقاله در بخش تحریریه روزانه آماده می کنه. مغزتون سوت کشید.!!! طبق برآوردی که توسط سایت* Internet Live Stats* انجام شده، چیزی حدود ۴٫۳ میلیون پست در وبلاگ ها به صورت روزانه درج می شه. حالا متوجه حجم بزرگ رقابت می شید. پیشنهاد می کنم حتما سایت بالا رو سر بزنید و آماره آنلاین رو ببینید. وقتی این سایت رو ببینید می بینید ترافیک از جاهای مختلف مثل جستجو کردن بدست میاد که برای ما خیلی مهمه چون کسب مخاطب بیشتر از این طریق می باشد، و هین طور که می بینید چقدر سریع آمارش تغییر می کند. خب این جستجو ها بر اساس معیار های مختلف مثل عبارتی که کاربر جستجو می کند، موقعیت جغرافی و ۱۰ ها فاکتور دیگر سنجیده می شود. طبق مطالعه ای بکه به تازدگی انجام شده، ۷۴% درصد از مقاله های جدید در همون روز انتشار ترافیک برای سایت بدست می آورند و روز های بعد این میزان به ۲۵% می رسه.
۱٫ زنده باد محتوا

حتما شما هم شنیدین که می گن “محتوا در سئو پادشاه است”، اما یک موردی این وسط وجود داره. بازگشت سرمایه گذاری برای یک محتوایی که هفته ها از انتشارش گذشته و دیگه بی مصرف شده چی می شه؟ چرا شما مجبورین مدام این محتوای وحشی رو با گوشت تازه تغذیه کنید وقتی که براتون سود دیگه نداشته باشه؟ خب بله تولید منظم محتوا احتمالا یه ایده خوبی هست. اما فراموش نکنید. محتوای قدیمی که در سایت قرار دادید به عنوان دارایی شما محسوب می شوند. آن محتوایی که قدیمی هستند رو به طور منظم بروزراسنی کنید و مواردی که عقب افتادن رو ارتقاء بدید و همچنین چنین محتوایی رو دوباره ترویج و هدف گذاری نمایید. با گسترش دادن طول عمر مفید محتوای خود، شما قادر خواهید بود بیشترین میزان بهره وری را بدست بیاورید، در حالی که در همین زمان به سرمایگذاری خودتون یک شانس دوباره برای مبارزه می دهید.
۲٫ بررسی کنید که کدام یک از دارایی های شما نوبت افزایش طول عمر آن رسیده

شروع به بررسی محتوای فعلی سایت خود کنید، تصمیم بگیرید کدوم صفحات باید منتشر نشه، بروز رسانی بشه، ارتقاع پیدا کنه، ترویج پیدا کنه یا اصلا باید تغییر کاربری بده. اگر شما مطالب قدیمی دارید که دیگه به هیچ وجه مرتبط با نظرات خواننده نیستند، حالت آنها را به حالت عدم انتشار تبدیل کنید. بازاریابی محتوا در مورد کیفیت تاکیید زیاد داره و اگه چیزی کمک به شما نکنه، پس نیازم نیست که وجود داشته باشه. شما نیاز به چیز های غیر ضروری که سایت شما رو کند کنند و خواننده های مطالب شما رو کم می کنند، ندارید. محتوای مربوط به محصولاتی که دیگه ارائه نمی شوند، یا لیست شغل هایی که دیگه وجود ندارند و حتی اطلاعات مربوط به کارمندان که دیگه حضور ندازند را می شود حذف کرد. اما قبل از حذف این موارد شما باید در نظر بگیرید اون مشتری هایی که ممکنه هنوز به اون صفحات قدیمی مراجعه کنند بعد از حذف این مطالب و صفحات باید لینک های ادرس اون محتوای حذف شده به صفحات جدید اشاره کنند. به طور مثال، وقتی بازدید کننده هایی تلاش برای دسترسی به لیستی از مشاغل می کنند که دیگه خیلی وقت هست وجود ندارند. ما باید اون فرد بازدید کننده رو به صفحه ای تازه که اطلاعات جدید داره منتقل کنیم. این کار سبب می شه اعتبار، صداقت و وفاداری ما به بازدید کننده ها اثبات بشه.
۳٫ به روز رسانی و ارتقاء

سعی کنید بعضی موقع ها زمانی رو صرف بررسی معیارهای عملکردی صفحات، که در گذشته قرار دادید، بگذارید. ممکنه مطالب وجود داشته باشند که دیگه پتانسیلی برای بودن براشون وجود نداشته باشه و یا محتوایی که یک زمانی بسیار جذاب بودن هم اکنون دیگه برای خواننده جذاب نباشند. صفحاتی که چنین ویژگی هایی دارند باید بهشون توجه کرد و ساعاتی وقت صرفشون کرد تا به محتوایی به روزتر و جذاب تر تبدیل شوند. از کلمات کلیدی چند بخشیتون در محتوای متن استفاده و اضافه کنید تا گوگل متوجه سودمندی صفحه شود. یک سری جلوه هایی به صفحه اضافه کنید یک سری تصاویر یا زیر عنوان هایی برای جذاب شدن صفحه اضافه کنید.