یکی از خطاهای رایجی که در وردپرس و سایت های مشابه دیده میشود، خطای “This site ahead contains harmful programs” می باشد.این خطا را قطعا زمانی که یک مطلب خاصی را در اینترنت جست وجو می کنید و به یک وب سایت مراجعه می کنید دیده اید.این خطا به صورت معمول از جانب گوگل و زمانی نمایش داده می شود که یک وب سایت تحت تاثیر عوامل مخرب یا هکر ها قرار گرفته باشد و باز کردن آن سبب ایجاد خطاهای متعددی که از بحث ما خارج است شود.

ممکن است یکی از سایت هایی که با همین مشکل مواجه میشود، وب سایت شما باشد.رفع خطای وردپرسی مبحث کلی و متنوعی است که به آن پرداخته ایم.اما گاها شما خطاها و مواردی را که ممکن است سبب این مشکلات شود را برطرف می کنید اما همچنان مشکل پا برجاست.اما خوش بختانه برای رفع خطاهای وردپرس همیشه یک راه حل اساسی وجود دارد و در این مقاله قصد داریم راه حرفه ای را برای حل و رفع این خطا یعنی رفع خطای “This site ahead contains harmful programs” در وردپرس آموزش دهیم.با ما همراه باشید.

چگونه خطای “This site ahead contains harmful programs” را برطرف کنیم؟

این خطا یا به صورتی که گفته شد و یا به صورت عبارتی مشابه با  The site ahead contains malware دیده می شود.

علت خطای “This site ahead contains harmful programs” چیست؟

مهم ترین و اولین دیلی که بعد از نمایش این خطا به نظر می آید، احتمال هک شدن یا انتقال ویروس به وب سایت شما می باشد. این کد از یک وب سایت به وب سایت دیگری دقیقا مشابه ویروس انتقال پیدا می کند و بعد از این که منتقل شد، سرانجام سبب آلوده شدن بسیاری از وب سایت ها ایجاد مشکلات بعدی میشود.به همین دلیل است که گوگل از ورود به برخی از وب سایت های این چنینی ممانعت به عمل می آورد.چرا که ورود به این وب سایت ها سبب آلوده شدن سیستم خود شما نیز میشود.

گوگل زمانی که با کدهای غیرمعمول مواجه میشود و یا این که بخشی را در وب سایت ها به عنوان تروجان تلقی می کند، خطایی مشابه خطای زیر را برای وب سایت جست وجو شده نمایش می دهد:

119

دیگر دیلیل که سبب نمایش این خطا برای کاربران میشود،درج بنر تبلیغاتی وب سایت هایی است که کیفیت چندانی ندارند و در واقع به عنوان تبلیغات بی کیفیت تلقی می گردند.چرا که چنین تبلیغاتی حاوی لینک هایی هستند که کاربران را به سمت وب سایت های مخرب هدایت می کنند.

چگونه کدهای مخرب وب سایت وردپرسی خود را شناسایی کنیم؟

یکی از اعمالی که در اسکن امنیتی در وردپرس انجام می شود، همین شناسایی کد هاست.اما با وجود افزونه های امنیتی وردپرس ، همچنان نیاز به چک کردن کدهای قالب وردپرس احساس میشود.به این منظور از افزونه های وردپرسی استفاده خواهیم کرد:

افزونه بررسی کد Theme Authenticity Checker

این افزونه که به صورت رایگان در اختیار کاربران وردپرسی قرار گرفته است، کل وب سایت وردپرسی را اعم از قالب وردپرس و فایل های خود وردپرسی که روی هاست شما نصب شده است را بررسی می کند و کد های ناخواسته و مخرب را شناسایی می کند.

به تصویر زیر که نمونه چک لیست افزونه می باشد دقت کنید:

211

یکی از مهم ترین دلایلی که از این افزونه استفاده میشود این است که در اغلب موارد هکر ها ، تزریق کدهای مخرب را به فایل های وردپرسی را به عنوان اولین راه نفوذ خود انتخاب می کنند.لذا این افزونه از این جهات بهترین افزونه منتشر شده رایگان است.

افزونه بررسی کد Exploit Scanner

دیگر افزونه وردپرسی که سطح پیشرفته تری را برای بررسی کد های موجود در کل وب سایت شما ارائه میدهد، افزونه Exploit Scanner می باشد.چرا که این افزونه امکان جست وجو بین تمامی کد های موجود در فایل های وردپرس نصب شده و دیتابیس را نیز فراهم می آورد.در واقع علامت هایی که در وب سایت شما وجود دارند و ممکن است حاکی از وجود یک عامل مخرب باشد را بررسی می کند و ر صورت وجود هشدار می دهد.

توجه:ابزار یاد شده بسیار از خطاهارا به حالت استاندارد تبدیل می کند و به عنوان مثال کدی که مخرب است رو استاندارد می کند.بنا براین برای استفاده از این ابزار پیشرفته نیاز است که سطح آشنایی متوسطی با خطاهای وردپرس داشته باشید و مطئن شوید که خطای ایجاد شده قطعا یک مخرب بوده است یا خیر.

بررسی کد های وردپرسی با Google’s safe browsing analysis tool

دیگر ابزاری که شاید یک چک آپ سریع تری برای وب سایت شما می باشد ، ابزار Google’s safe browsing analysis می باشد.استفاده از این ابزار بسیار ساده است و همین سهولت سبب استقبال کاربران شده است.کافیست که دامین وب سایت خود را در URL زیر و به جای YourDomain.com  وارد کنید:

۱
https://www.google.com/safebrowsing/diagnostic?site=YourDomain.com

حال بررسی علت خطا راحت تر است و منبع خطا ی مربوط را به سادگی خواهید یافت.

رفع خطای  Site Contains Harmful Program Error

برای رفع هر گونه خطا در وردپرس از جمله این خطا ابتدا باید بک آپ گیری مطمئن در وردپرس را داشته باشید.در صورتی که قبلا نسخه پشتیبان را تهیه کرده اید، نسخه را در دسترس داشته باشید تا در صورت لزوم بلافاصله استفاده کنید.

اما برای حذف و از بین بردن عوامل مخرب، ویروس ها و آثار هکر ها در وب سایت زمان طولانی و وقت و انگیزه ی زیادی لازم است.چرا که کاری پیچیده می باشد.

برای رفع خطا به صورت کامل بخش بعدی را دنبال کنید

پیروز باشید