:: ۱۰ گام در طراحی سایت برای دریافت کلیک
مدیریت یک سایت برای تشویق بازدیدکنندگان به «کلیک کردن» بر روی لینک و یا گرافیکی در وب سایت باید چند نکته مهم را رعایت نمایند. مراحل زیر برای دریافت «کلیک» به شما کمک خواهد کرد.

۱- رنگ‌ها
از رنگ‌های متضاد در لینک‌های خود استفاده نمایید. این امر باعث تشخیص متنی از متن‌های دیگر در صفحه وب سایت می‌شود. همچنین از قرار دادن لینک‌ها در برابر یک پس زمینه‌ی الگو اجتناب نمایید. زیرا خواندن متن لینک برای افراد بسیار مشکل خواهد شد. رنگ لینک در خطوط پایین صفحه باید از بقیه صفحه برجسته تر و بهتر نشان داده و آسان خوانده شود.

۲- ویژگی‌های لینک
هنوز در سراسر دنیا از نشانه‌ی آندرلاین (زیر خط دار)  برای لینک‌ها استفاده می‌کنند. استفاده از «آندرلاین» برای لینک، به بازدیدکنندگان پیام واضحی در مورد اینکه کدام متن در صفحه‌ی وب فقط متن بوده و کدام یک هایپرلینک می‌باشند، می‌دهد. در متونی که از آندرلاین استفاده می‌نمایید، دقت کنید برای مطالبی که لینک نیستند آندرلاین استفاده نکرده و از سردرگمی افراد جلوگیری نمایید.

۳- قابل رویت بودن لینک
تمامی لینک‌های صفحه وب خود را به صورت قابل مشاهده برای افراد قرار دهید. از پنهان کردن لینک و یا سختی حرکت در صفحات خودداری نمایید. برای نمایش لینک‌ها از برنامه نویسی اجتناب نمایید، زیرا این لینک‌ها برای افرادی که به دلایل امنیتی در مرورگر خود از script استفاده نمی‌کنند نمایش داده نخواهد شد.

۴- لینک‌های متنی
لینک‌هایی که دارای متن می‌باشند کلیک بیشتری بر روی آن‌ها نسبت به لینک‌های تصویری می‌شود. در نظر داشته باشید هنگام ایجاد لینک برای وب سایت خود معمولاً یک استثناء در مورد لینک‌های متنی وجود دارد که دکمه‌ی «خرید» می‌باشد. بیشترین گرایش به خرید از لینکی است که دارای متن بوده و اصولاً بر روی لینک خالی «خرید» بدون توضیحات کلیک نمی‌کنند.

۵- لینک‌های پایدار
محل قرار گرفتن لینک باید ثابت بوده تا بازدیدکننده از طریق حرکت در صفحات بتواند لینک مورد نظر را پیدا کند. از تغییر مکان لینک مانند تغییر محتوای صفحات وب اجتناب نمایید.

۶- موقعیت لینک
لینک‌های مهم را در محلی قرار دهید که برای بازدید افراد، بدون حرکت در صفحات آسان باشد. موقعیت لینک‌های مهم باید در «نیمه بالای صفحه» باشد.

۷- نوع فونت و سایز آن
برای آسان سازی نمایش وب سایت برای بازدیدکنندگان از اندازه و نوع فونت برای بهتر و راحت‌تر خوانده شدن مطمئن شوید.

۸- لینک‌های گرافیکی
اگر از لینک‌های تصویری استفاده می‌نمایید، ین لینک‌های قابل کلیک گرافیکی باید از دیگر متون وب؛ برجسته تر مشخص‌تر و پر جنب و جوش تر باشند. برای این لینک‌های گرافیکی از رنگ‌های روشن‌تر، متضاد و حجیم تر استفاده نمایید. حتماً هر یک از تصاویر دارای متن مناسب توضیحی و الصاقی باشد. افراد با نگه داشتن موس بر روی تصاویر و اطلاع از محتوای متن تصاویر برای کلیک بر روی آن جذب خواهند شدد.

۹- تست دو بخشی
با تغییر رنگ‌ها و قرار دادن لینک‌ها در اطراف آن می‌توان تست رفتاری انجام داد.؛ و عدد از آن نظارت و پیگیری که چه گزینه ها و چه مناطقی از صفحه‌ی وب دارای بالاترین آمار کلیک می‌باشد. آنچه از طریق حس درک می‌شود ممکن است آن طور که شما فکر می‌کنید قابل روئیت نباشد.  

۱۰- چشم‌های تیزبین
از دوستان و اقوام خود درخواست نمایید تا از وب سایت شما دیدن کنند. آن‌ها با اطلاعاتی که در مورد چیزهایی که در سایت شما می‌بینند بدست می‌آورند و بر روی آن‌ها کلیک می‌کنند، شما را هیجان زده خواهند کرد. چند جفت چشم تیزبین به شما ایده های مناسبی در مورد اینکه دیگران چه دیدی از وب سایت شما دارند و چه مطالبی توجه آن‌ها را برای کلیک کردن جلب می‌کند، خواهد داد.