۱۰ نکته مهم که هر وبلاگ‌ نویس سفر باید بداند
امروزه وبلاگ‌نویسی در زمینه سفر به جنبشی غیر قابل توقف تبدیل شده است. این کار منبع اصلی درآمد بسیاری است. با این حال و با افزایش روزافزون جمعیت، وبلاگ‌نویسی موفق و حرفه‌ای بودن کاری به غایت دشوار است.

چگونه می‌توان سایت خود را از میان انبوه وبلاگ‌ها متمایز کرد و خودی نشان داد؟

در این مطلب به بیان ۱۰ نکته بنیادی و مهم در این زمینه خواهیم پرداخت.
خودتان باشید

جهان مجازی دیگر ظرفیت پست‌هایی کلیشه‌ای به فرم «کارهای مهم در بانکوک» را ندارد. این نوع مطالب دیگر بیش از حد نخ‌نما شده‌اند. برای شروع کار باید داستان‌ها را از نقطه‌نظری بیان کنید که بدیع باشد و خوانندگان را به خود جذب کند.
با خوانندگان خود ارتباط داشته باشید

ارتباط

جمع کردن توده‌‌ای از مخاطبان و خوانندگان دائمی یکی از کارهای اساسی و مهم در مدیریت وبلاگ است. زمانی طولانی را باید صرف پاسخ دادن به ایمیل‌ها و کامنت‌ها در شبکه‌های اجتماعی کنید.

پاسخ دادن باعث دوستی و نزدیکی با خوانندگان می‌شود و بدین طریق با وبلاگ‌نویس به صورت شخصی ارتباط برقرار می‌شود. از نقطه‌نظر وبلاگ‌نویسی، این عمل باعث شکل‌گیری گروهی هوادار می‌شود که به صورت پیوسته به وبلاگ مراجعه خواهند کرد.
داستان تعریف کنید

بهترین وبلاگ‌ها شامل هدف‌ها و روایت‌هایی هستند که از پس‌زمینه‌ای مشترک پیروی می‌کنند. دارا بودن تم و اهدافی بنیادی و کلی باعث جذب بیشتر مخاطبان و مراجعه‌ی مداوم آن‌ها به وبلاگ می‌شود.

بهتر است از داستان‌های کسل‌کننده و رایج دوری کرد و به خوانندگان، دنیای خاص سفر را از چشمان مسافری با کوله‌پشتی روایت کرد. برخی وبلاگ‌ها در تلاش هستند که داستان سفر به تمامی مکان‌های مندرج در یونسکو را نقل کنند و برخی دیگر می‌خواهند به تمامی کشورهای دنیا سفر کنند.

سبک داستانی خود را بیابید و به آن پایبند باشید.
نویسندگی خود را توسعه دهید

برخی از انسان‌ها مادرزاد نویسنده نیستند. سالیان متمادی است که نوشتن را تمرین می‌کنند و هر روز نکات جدیدی در این باب می‌آموزند. به عنوان یک وبلاگ‌نویس، نویسندگی ابزار و سلاح شما است. مانند مهارت یافتن در به کارگیری یک اسلحه، باید با فوت و فن نویسندگی آشنا شوید.
صدای خود را کشف کنید

یکی از اشتباهات رایج وبلاگ‌نویس‌ها، کپی کردن سبک و استایل دیگر نویسندگان دنیای مجازی است. مشکل این‌جا است که این امر اصلا طبیعی نیست و متن، نویسنده‌ی خود و روحیاتش را منعکس نمی‌کند.

صدای خودتان را بیابید، استایل خود را توسعه دهید و از این طریق کیفیت کارتان به طرز محسوسی بهبود خواهد یافت.
وب‌ سایتی زیبا داشته باشید

طراحی سایت زیبا

برخی بلاگرها اهمیت طراحی وبلاگ را دست کم می‌گیرند. تصور کنید که سایت شما همانند ویترین یک فروشگاه است. هیچ‌کس از فروشگاهی کهنه و نازیبا خریداری نمی‌کند. همین مسئله در مورد وبلاگ‌ها هم صدق می‌کند.

نیاز است وقت زیادی را در مقابل نمایش‌گر به خواندن کد‌های سایت و اصلاح عکس‌ها بپردازید.

اگر در طراحی وب‌سایت سر رشته ندارید بهتر است هزینه‌ای پرداخت کنید تا کسی شما را در این امر یاری ‌دهد. قالب وبلاگ ویترین شما است و باید دوستانه و حرفه‌ای به نظر بیاید.
شبکه‌‌های ارتباطی

قسمت اعظمی از کار کردن با وبلاگ در پشت پرده است و نوعی تجارت از طریق ارتباط و دوستی به حساب می‌آید. کامنت گذاشتن در وبلاگ‌های دیگر ایمیلی را به صاحب آن ارسال می‌کنید و این نقطه‌ شروع دوستی و همکاری است.
از ساز و کار اینترنت آگاه شوید

سئو

حتی اگر بهترین روایت دنیا را هم پست کنید، اگر کسی به سایت شما مراجعه نکند کارتان بی‌ارزش است.

 از ساز و کار موتور جستجوها آگاه شوید و از این راه محتوای خود را بهتر در اختیار مخاطبان قرار دهید. چیزهای از قیبل شبکه‌های اجتماعی و SEO (بهینه‌سازی موتور جستجو) اهمیتی حیاتی برای جذب مخاطب دارند.
در شبکه‌های اجتماعی فعال باشید

شبکه اجتماعی روشی مفرح برای ارتباط با خوانندگان وبلاگ است. ممکن است هر روز فرصت پست گذاشتن نداشته باشید، بنابراین از طریق شبکه‌های اجتماعی می‌توانید نگاهی اجمالی از زندگی خود را با مخاطبان به اشتراک بگذارید.

‌در شبکه‌های اجتماعی آن‌ها درباره‌ی آخرین ماجراجوی‌هایتان مطلع خواهند شد و این امر اشتیاق‌شان برای خواندن داستان کامل در وبلاگ را افزایش می‌دهد.
زیاد عکس بگیرید

عکاسی

به وبلا‌گ‌نویس‌های تازه‌کار که مهارت اندکی در عکاسی دارند توصیه می‌شود که دست از عکاسی نکشند و بیشتر تلاش کنند.

هزاران عکس از زوایای مختلف بگیرید و در سرانجام کار با برگزیدن کارهای مورد پسندتان استایل خود را کشف کنید. وجود عکسی ایده‌آل در میان تعداد زیادی عکس بسیار محتمل‌تر است.