سلام دوستان عزیز کاربران گرامی حال شما خوبه ؟ امیدوارم که شادو سلامت باشید و با اموزش امروز ما همراه بمانید .Export User Dataگرفتن خروجی از کلیه اطلاعات کاربران امری بسیار مهم و حیاتی برای مدیران سایت هاست. امروز نیز در همیاروردپرس افزونه ای را به همین منظور معرفی کرده ایم.

امروز در رجیران با افزونه Export User Data در بخش آموزش وردپرس همراه شما هستیم. شما با استفاده از این افزونه به راحتی می توانید از اطلاعات کاربرانتان ( چه فیلدهای استانداردی که از طریق افزونه های دیگر ایجاد کرده اید، و چه فیلدهای ابتدایی خود وردپرس ) خروجی با دو فرمت اکسل (Excel) و  CSV بگیرید.
نصب افزونه

پس از نصب با محیط کاربری که در عکس زیر مشاهده می کنید، رو به رو می شوید:

User Meta Fields: فیلدهای اضافه شده توسط افزونه های دیگر سایت مثل «User Pro» که در اینجا می توانید مشخص کنید که کدام یک از آن فیلدها در اطلاعات خروجی وجود داشته باشد.
Format: انتخاب دو نوع فرمت اکسل (Excel) یا CSV.
Stored Options: انتخاب نامی خاص برای گزارش خود. ( برای راحتی بیشتر در مدیریت اطلاعات برای ذخیره مجدد، بارگذاری و یا حذف اطلاعات ذخیره شده )
Advanced Options: با زدن دکمه «Show» در مقابل آن با تنظیمات بیشتری رو به رو می شوید که در تصویر زیر قابل مشاهده است:

Standard User Fields: با انتخاب این گزینه با اضافه شدن فیلدهای استاندارد اضافه شده توسط افزونه های دیگر موافقت می کنید.
Role: در این بخش می توانید تعیین کنید که از اطلاعات کاربران با یک نقش خاص در سایت ( مثلا نویسندگان ) گزارش تهیه کنید.
User Roles: با انتخاب این گزینه تعیین می کنید که از اطلاعات تمامی نقش ها در سایت گزارش تهیه شود.
Registered: می توانید از اطلاعات کاربرانی که از یک تاریخ خاص به بعد ثبت نام کرده اند، گزارش تهیه کنید.
Limit Range: با تعیین عدد کاربر ابتدایی و تعداد کاربران می توانید تنها از یک بخش خاصی از کاربران گزارش تهیه کنید.
Updated Since: با تعیین تاریخ در این بخش از کاربرانی که از تاریخ تعیین شده به بعد پروفایلشان آپدیت شده است، گزارش تهیه می شود.

در نهایت با زدن دکمه «Run Export» فرآیند خروجی گرفتن از اطلاعات آغاز شده و به محض اتمام این فرآیند فایل مربوطه با فرمت انتخابی بر روی سیستم شما دانلود می شود.

جمع بندی!

اگر صاحب سایت هستید و تعداد کاربرانتان هم زیاد است، حتما این افزونه به کارتان خواهد آمد چرا که در دوره های خاص مثلا یک ماهه باید از کاربرانتان یک بک آپ و گزارش تهیه کنید تا به عنوان مثال اگر برحسب اتفاقی پیش بینی نشده اطلاعات مهم کاربرانتان از سایت پاک شد، بتوانید آن ها را در اسرع وقت برگردانید.