:: کاربردها و ایرادات گالری تصاویر در طراحی وب سایت
شرکت من نیاز به گالری تصاویر محصولات درهنگام طراحی وب سایت خود دارد.برای این کار نیاز به بارگزاری تصاویر زیادی از محصولات و مرتب سازی آنها به شیوه ای موثر می باشد. برای ایجاد گالری تصاویر در یک طراحی سایت تاثیر گذار، نیاز به front end است که واقعاً باید پر زرق و برق و چشم نواز بوده تا بیشتر جلب توجه نماید. آیا این امکان با بودجه های معمولی هم وجود دارد؟ پاسخ به صورت خلاصه: مثبت می باشد!
وجود گالری تصاویر یکی از ویژگی های مفید برای هر نوع وب سایتی می باشد. این امر کمک به افشای احساس و نظر بازدیدکننده نسبت به محصولات و خدمات شرکت شما نموده و تسهیل کنندهء ابراز نظر در وب سایت خواهد بود. عکسهای حرفه ای از محصولات شرکت شما، مناظر و محیط اطراف شرکت و یا محل اقامت شما، همگی سزاوار توجه کافی در طراحی سایتی است که همراه با گالری تصاویر میباشد.

● اخطار: گالری تصاویر حتماً مرتبط با موضوع وب سایت
تا زمانی که تصاویر مناسب و مرتبط در گالری عکس وب سایت شما باشد، گالری شما یک عنصر و ویژگی خاص در وب سایت شما خواهد بود. افراد در وب سایت شما دائم در حال تلاش برای تشکیل تصویری در ذهن خود دربارهء این موضوع هستند که نام تجاری شرکت شما از ارزش و اعتبار بالایی برخوردار است و یا محصولات شرکت شما دارای کیفیت مطلوب می باشد! به عبارت دیگر، از ذخیره کردن عکسهای شخصی و یا عکسهایی که با گوشی خود گرفته اید، در گالری عکس وب سایت خود پرهیز نمایید.

به یاد داشته باشید کاربر وب سایت شما به چه امیدی در صفحهء نمایش عکسها و تصاویر آنلاین شما حضور دارد:
– آیا گالری تصاویر شما در راستای اهداف وب سایت شما طراحی شده است؟
– آیا تصاویر و عکس ها در گالری عکس وب سایت شما دارای کیفیت حرفه ای می باشد؟
– آیا برای عکس های خاصی که دارای پتانسل ویژه ای هستند، دکمهء " خرید هم اکنون" طراحی نموده اید؟
– آیا تصاویر و عکس های موجود در گالری وب سایت شما به وضوح کلمات محتوای وب سایت شما هستند؟
– با یک طراحی خوب برای گالری، تا حد زیادی موفق به جلب علاقهء کاربران خواهید شد.
– این امر به کاربران کمک خواهد کرد که تصویری از محصولاتی داشته باشند که قبلاً دربارهء آن فقط توضیحاتی خوانده بودند.

● زمان شروع فرا رسیده؛ اقدام به ساخت گالری تصاویر نمایید حال که تصمیم گرفتید با اضافه کردن گالری تصاویر به وب سایت خود، ارزش نظری و تئوریکالی آن را نیز افزایش دهید، باید بدانید که این کار به آرامی و زیبایی توسط تصاویر صورت خواهد گرفت. بعد از انجام تعداد زیادی تحقیق و آزمایش در این مورد، در مورد استفادهء یک افزونه (plug-in) در wordpress به نام NextGen به عنوان یک اساس و پایه ای برای ساخت و طراحی گالری در وب سایت صحبت می کنیم. آیا NextGen بیش از یک پوشش پایه برای رفع نیازهای طراحی گالری در طراحی سایت شما می باشد:
– سهولت مدیریت گالری ها و آلبوم های متعدد در آن وجود دارد؟
– آیا امکان ایجاد عنوان، شرح، برچسب تصاویر و غیره در آن وجود خواهد داشت؟
– قابلیت آپلود عکس ها از طریق مدیریت وب سایت و یا ftp وجود دارد؟
– به آسانی قابل درک است و یا صدها مورد باید کنترل شود؟
– و بهترین بخش آن… امکان توسعه پذیری در آن وجود دارد؟
NextGen به خودی خود بسیار قدرتمند است اما بخش front end خیلی قوی نیست،زیرا ما انتظارات بیشتری از آن داریم. در تنظیمات خاص این برنامه، دو گزینه مختلف وجود دارد که برای نحوهء دیدن تصاویر می توانید آنها را انتخاب نمایید. NextGen"" با جستجوی این کلمه در گوگل، خیلی سریع با لیست طولانی با قابلیت های گسترده مواجهه خواهید شد. اضافه کردن add-ons در فایرفاکس راه های بسیار زیاد و مختلفی برای نمایش تصاویر در بخش front-end وب سایت خود خواهید داشت. بعلاوه، plug-in برای نمایش گالری تصاویر و یا کاتالوگ در وب سایت شما در قسمت نوارهای جانبی نیز وجود دارد.حتی قابلیت اضافه کردن بخش جستجو مربوط به گالری تصاویر نیز وجود دارد.
گزینه های مختلفی برای کنترل NextGen در طراحی سایت های همراه با گالری وجود دارد. انتقال و بارگزاری چندین تصاویر باهم، تاخیر زمانی در بارگزاری، چگونگی نمایش تصاویر و ویژگی های گالری برای کاربران متفرقه، فقط چند نمونه از گزینه های این برنامه می باشد.