یکی از بهترین راه ها برای رسیدن به هر دوی این اهداف، ایجاد لینک های یک طرفه از سایت های معتبر موجود در وب می باشد. اجازه دهید در این مورد با هم صادق باشیم، زیرا که باید بدانید ایجاد لینک های یک طرفه نیاز به صرف زمان و تلاش دارد. با این حال اگر بدانید که دقیقاً کجا باید به دنبال وب سایت های معتبر و یا مکان هایی باشید که به شما اجازهء ایجاد لینک به وب سایت تان را می دهند، در این صورت می توانید سریعتر لینک بیلدینگ انجام دهید.

در این مقاله به برخی از مکان های خوب در وب و منابع مناسب لینک های یک طرفه برای لینک بیلدینگ اشاره می کنیم:

۱- وب سایت های خبری (مطبوعات)

انتشار در این مطبوعات مانند بازاریابی مقاله است… بهترین روش گرفتن لینک های یک طرفه برای وب سایت تان می باشد. می توانید از هر دو نوع رایگان و پولی press release ها برای ارسال پیام خود در وب استفاده نمایید. بسیاری از بازاریابان با PRweb به موفقیت رسیده اند. البته ممکن است تا حدودی پر هزینه باشد اما به شدت معتبر و با ارزش است.

هنگامی که اخبار به خوبی نوشته شده باشد، در وب سایت های متعددی با اهداف مرتبط به نمایش در می آید و موجب افزایش ترافیک وب سایت و رنکینگ خواهد شد.

۲- سایت هایی شبیه ویکیپدیا

مکان هایی همچون ویکیپدیا و گوگل Knol منابع بسیار مناسبی برای لینک های یک طرفه می باشند. همچنین این منابع می توانند تمامی لینک های مهم و با محتوا و نیز لینک های موجود در بخش منابع مقالات را به وب سایت شما ارائه دهند. همه چیز در آنجا متمرکز خواهد بود. بنابراین این لینک های شما با رنکینگ بالا در گوگل خواهد بود.

۳- چگونگی سایت ها

همه ما می دانیم به روزرسانی های پاندای گوگل و پیگیری تعداد بیشماری از تغییرات الگوریتم، به این نوع وب سایت ها می تواند ضربه های مهلکی وارد نماید. اما آنهایی که هنوز کیفیت خود را حفظ کرده اند، محل های مناسبی برای دریافت لینک های یک طرفه می باشند. اغلب اگر راهنمایی برای چگونگی استفاده از این وب سایت ها در راستای اهدافتان بخواهید، فوراً یک لیست در گوگل مشاهده خواهید کرد. برای شروع می توانید از سایت هایی مثل eHow و یا Squidoo استفاده نمایید.

۴- سایت های Do-Follow و پروفایل ها

اگر توجه کرده باشید، وب به سمت اجتماعی شدن تمایل بیشتری دارد. برخی از بهترین مکان ها برای ایجاد لینک های معتبر یک طرفه در این شبکه های اجتماعی، سایت های Bookmarking و پروفایل ها است؛ به خصوص اگر از طریق صفحات تان اقدام به ایجاد طرفدار و مشترکین برای خود نمایید. فیس بوک، تویتر، گوگل+، MySpace و… همه اینها فرصت هایی برای ساخت لینک های یک طرفه به شما خواهند داد.

۵- عضویت و نظرات

شما باید همیشه هنگام لینک بیلدینگ فعال باشید، پس یک گام جلوتر از روش های معمول بردارید و از هر عضویتی که ممکن است به شما مرتبط باشد، لینک دریافت نمایید.

همچنین ارائه Testimonials (توصیفات) برای سایت ها و یا محصولات مورد علاقه تان می تواند راه مناسب دیگری برای دریافت لینک های معتبری باشد که معمولاً در صفحهء اصلی با فهرست آن سایت به نمایش در می آید.

۶- استفاده از فیلم ها، اسلاید و نرم افزارها

بسیاری از صاحبان وب سایت موفقیت هایی با استفاده از تعبیهء فیلمها، نرم افزارها و جوایز و اسلایدها… در وب سایت شان برای دریافت لینک های یک طرفه بدست آورده اند. به طور مثال کافی است به وب سایت slideshare.net نگاه کنید و ببینید که چگونه بک لینک ایجاد کرده است. می توانید کاری شبیه آن انجام دهید و یا از آن برنامه برای اشتراک گذاری مطالب و محتوای خود استفاده کرده و پیوند لینک ایجاد نمایید.

خوب، حالا می توانید از برخی از این مکان ها برای ایجاد لینک بیلدینگ با لینک های یک طرفه و معتبر استفاده نمایید. بسیاری از بازاریابان اینترنتی به راحتی چند دقیقه از وقت روزانه خود را برای ساخت این نوع بک لینک ها صرف می کنند. با گذشت زمان این لینک ها افزایش یافته و شما ترافیک وب سایت بیشتری دریافت کرده و رنکینگ بالاتری از نتیجه مستقیم این لینک های یک طرفهء قدرتمند خواهید داشت.