تبلیغات اینترنتی به صورت ویروسی در واقع هنر تشویق کاربران اینترنتی برای مشاهدهء تبلیغات شما در سراسر اینترنت آن هم بدون هزینه می باشد. این نوع تبلیغات اینترنتی بسیار موثر، ساده و در عین حال بسیار سریع می باشد. به عنوان مثال شما با یک آگهی و ارسال آن به ۱۰۰ نفر که این ۱۰۰ نفر اگهی شما را به ۱۰۰ نفر دیگر ارسال می نمایند. (۱۰۰۰۰ نفر در چند ساعت) و این ۱۰۰ نفر دوم هر یک حداقل به ۱۰ نفر و… این بدان معنی است که ۱/۰۰۰/۰۰۰ نفر تبلیغات اینترنتی شما را در یک روز مشاهده خواهند کرد.

این روش بسیار ساده و رایگان است و در عرض چند دقیقه انجام می شود. اگر چه بدون شک طرح اصلی انجام این کار طولانی تر است. بنابراین باید بدانید که چگونه می توان از طریق تکنیک های تبلیغات به صورت ویروسی، بازاریابی اینترنتی و کسب و کار اینترنتی ر به هیجان آورد؟

شایع ترین روش ها برای رسیدن به این هدف از طریق ترویج یک وب سایت است که ایمیل و ‍پیغام های فوری ارسال می کند. تبلیغات ویروسی (بازاریابی ایمیل) عملاً رایگان است اما در واقع به طور کامل بدون هزینه هم نیست زیرا برای این کار شما نیاز به اینترنت و کام‍پیوتر دارید. هرچند شاید بتوانید آن را در کافی نت و در هر جایی انجام دهید.

تبلیغات اینترنتی به صورت ویروسی کاملاً با دقت و هدفمند می باشد. چگونه می توان با انجام این کار به هدف خود که حتماً افزایش فروش و رونق کسب و کار آنلاین شماست رسید؟! خوب باید بگویم که نسبتاً کار ساده ای است، کافی است بدانید ” کبوتر با کبوتر باز با باز” مثلاً اگر شما ۱۰۰ پیغام به صورت ایمیل در مورد یکی از جدیدترین محصولات تان که یک بازی کامپیوتری است، برای افراد بازنشسته بفرستید. گردش و پروسه ارسال ایمیل ها به صورت ویروسی به ۱۰۰۰ نفر هم نخواهد رسید. اما اگر همان ۱۰۰ ایمیل را برای نوجوانان ارسال کنید قطعاً و به سرعت به همان عدد ۱/۰۰۰/۰۰۰ خواهید رسید.

این هدف با سهولت یک کلیک بدان معنی است که پاسخ کارتان را فوراً دریافت کرده اید – سرعت ارسال پیغامها به صورتی است که تبلیغات اینترنتی اگر هنگام صبح ارسال شود به صورت ویروسی در اینترنت خواهد گشت و بعد از گذشت یک ساعت کلیک خورده و در اسرع وقت افراد آن را دریافت خواهند کرد. این کار کاملاً مفید واقع خواهد شد و باید حتماً بر روی آن سرمایه گذاری کرده و وقت صرف کنید.

با این حال به دلیل اینکه تبلیغات اینترنتی به صورت ویروسی بسیار سریع انجام می گیرد، طرح ها و نقشه های تبلیغاتی و موضوعات و محتوای آگهی شما نیز باید در اسرع وقت فراهم باشد. برای مثال اگر تولید کنندهء بازی کامپیوتری یک کوپن ۲۰٪ تخفیف برای افرادی که نرم افزار بازی خود را از روز پانزدهم ماه استفاده کرده اند، ارائه می کند. پس باید آماده ارسال ایمیل یا پیغام های فوری تا قبل از روز پانزدم باشید.

در واقع تا پایان روز ۱۴ فرصت دارید تا اطلاع رسانی کنید اما ریسک آن بالاست و ممکن است پیغامهای شما پاک شده و یا فراموش شود و تعدادی از افراد روز شانزدهم آن را دریافت کنند. پس این فرم از تبلیغات اینترنتی را به چه صورتی باید ارسال کرد؟ من برخی از انواع روش های معمول را برای شما توضیح خواهم داد، اما در واقع بهترین آنها بسیار غیرمعمول، منحصر به فرد و خلاقانه می باشد.

باید بتوانید از شوخی ها و یا سرگرمی های مناسب و معمول در محتوای ایمیل و البته منطبق با موضوع آگهی تبلیغات اینترنتی خود استفاده نمایید. سالها پیش برخی از این نمونه هایی از این دست از مراکز پشتیبانی کامپیوتر ارسال می شد. من شرط می بندم بعضی افراد روزی چند صد تا از این پیغام ها دریافت می کردند.

مثلاً اگر کار شما فروش دانهء پرندگان است، باید عکس پرندگان مختلف را برای افراد ارسال نمایید و یا اگر کار شما فروش لاستیک ماشین است می توانید از عکسهای ماشین های مسابقه استفاده نمایید. حتی می توانید توصیه های شخصی خود را ارسال نمایید. البته اگر تعداد قابل قبولی از مخاطبان شما می دانند که شما در مورد چیزی که صحبت می کنید تخصص داشته و به موضوع اشراف کامل دارید.

در پایان هر ایمیل باید از لینک مستقیم صفحهء فروش وب سایت تان استفاده نمایید و آن را در ایمیل قرار دهید. این گونه تبلیغات اینترنتی و پیغام های ویروسی از طریق ایمیل معمولاً توسط افراد بدون ویرایش مجدداً ارسال می شود و در این صورت لینک آدرس وب سایت شما از طریق تبلیغات اینترنتی به صورت ویروسی در سرتاسر وب ارسال خواهد شد.