بعضی از شما دوستان شاید تصور داشته باشید که منظور از طراحی وب سایت،زیبایی و جذابیت ان و همچنین انتخاب رنگ های مناسب برای آن باشد و کمتر به تجارت توجه می شود.طراحی وب سایت را می توان یک هنر آنلاین دانست ، و اما طراحی سایت جدایی از راه اندازی یک وب سایت زیبا می باشد.

ساختار وب سایت
شما باید در انتخاب زبان های برنامه نویسی دقت تمام داشته باشید و می توانید از زبان های مثل HTML, PHP, CSS از این نوع زبان ها استفاده کنید تا یک وب سایت خوبی را از ابتدا راه اندازی کنید و از سیستم مدیریت محتوا هم کمک گرفت.

کاربرد پذیری
شما بایست یک وب سایتی را طراحی کنید که کاربران بتوانند به راحتی در بخش های مختلف یک وب سایت دور بزنند و فعالیت خود را به سرعت و هر چه سریعتر انجام دهند.

خوانایی
کاربران باید به راحتی و بدون هیچ سختی متن درون سایت را بخوانند و باید توجه داشته باشید که در انتخاب رنگ پس زمینه ،رنگ های تیره را انتخاب نکنید که زیرا باعث ناخوانا شدن متن می شود و پس بهتر است که در انتخاب رنگ پس زمینه رنگ های روشن را انتخاب کنید.

کارکرد وب سایت
وب سایتی را که شما طراحی می کنید و یا آن را دارید باید به درستی کار کند و کاربران نباید زمانی که در وب سایت در گردش هستند،با مشکلی روبرو شوند و یا وب سایت شما از کار بیفتد و قابل استفاده نباشد.

سئو و بهینه سازی سایت
شما وب سایتی را طراحی می کنید که به دیگران سرویس بدهید و اگر شما خیلی زحمت بکشید و بهترین و زیباترین وب سایت را طراحی کنید ولی بازدید کننده ای نداشته باشید ،مسلما زحمات شما به هدر می رود .بهینه سازی وب سایت برای موتورهای جستجو،باعث می شود ترافیک هدفمندی از طریق موتورهای جستجو برای وب سایت شما ایجاد شود و فروش شما را افزایش بدهد.