همانطور که شما به طور پیوسته برای قرار گرفتن در صفحهء اصلی مبتنی بر زمینهء کسب و کار خود تلاش می نمایید، یکی از جنبه هایی که باید در طراحی وب سایت خود در نظر بگیرید، متقاعد کردن بازدیدکنندگان برای بیشتر ماندن آنها در وب سایت تان می باشد. در واقع نگرش آنها را از این که فقط یک نگاه گذرا و سطحی به وب سایت داشته و سریع خارج شوند باید توسط شما و طراحی سایت تان تغییر یابد.

اولین نکتهء ضروری، روشن شدن این موضوع می باشد که بازدیدکنندگان شما چه کسانی هستند و به دنبال چه چیزی می گردند. به یاد داشته باشید که اینترنت تماماً به معنی اطلاعات می باشد. بازدیدکنندگان شما به دنبال اطلاعات در مورد کسب و کار اصلی شما بوده که توسط کلمات کلیدی انتخابی شما در نتیجهء لیست در موتورهای جستجو برای آنها نمایان می شود.

مقالات متعددی که در مورد استراتژی کلمات کلیدی در طراحی وب سایت بحث می کند وجود داشته و در دسترس همگان می باشد. اما برای انجام این کار به صحیح ترین روش، نیاز دارید که بازدیدکنندگان را برای دقت بیشتر به اطلاعات ارائه شده متقاعد نمایید. البته امیدوارم پاسخ مورد نظر را در وب سایت شما پیدا نمایند. می دانم که شما به اندازه کافی برای هدایت بازدیدکننده به صفحات اصلی وب سایت تان دقت زیادی به عمل می آورید.اما چگونه می توانید با طراحی وب سایت خود آنها را “تشویق” به مطالعهء بیشتر در وب سایت تان نمایید؟

مورد بعدی که باید به عنوان بخشی از استراتژی خود در نظر بگیرید، برداشت اولیهء ایجاد شده از طراحی وب سایت و مطالب آن است؛ تا بازدیدکنندگان اقدام به کلیک کرده و به سایت شما وارد شوند. شما حتماً دارای چیز خاصی هستید که موجب هدایت بازدیدکننده به وب سایت تان شدید، پس فرصت های خود را هدر ندهید – سعی کنید طراحی صفحهء اصلی وب سایت تان از نظر دید افراد دیگر، بسیار خوب به نظر برسد.

آیا جذابیت های بصری در وب سایت شما وجود دارد؟ آیا وب سایت شما مانند یک وب سایت تجاری حرفه ای به نظر می رسد؟ هر اتفاقی هم بیافتد، سعی نکنید صفحهء اصلی وب سایت خود را بیش از حد با موضوعات فروش کالا و یا خدمات، سنگین تر نمایید؛ فکر کنید بازدیدکننده اصلاً برای خرید به وب سایت شما مراجعه نکرده است!

حتماً به یاد داشته باشید افراد به دنبال اطلاعات در وب سایت ها هستند. پس مطمئن شوید که اطلاعات کلیدی که درواقع به نوعی فرصت های کسب و کار شما هستند و توسط شما در وب سایت تان ارائه شده، کاملاً واضح و مختصر بیان شده است. داستانهای بلندی که در آن ادعا می شود شخصی از فقر و بدبختی در یک چشم برهم زدنی به ثروت رسیده است، کسی را تحت تأثیر قرار نمی دهد.

شما در وب سایت خود به نظرات واقعی افراد و ترجیحاً قابل اثبات از کسانی که به موفقیت رسیده اند دارید؛ البته سعی کنید در این بخش بیش از حد مطالب تکراری قرار ندهید.این احتمال وجود دارد که بازدیدکنندگان شخصی مثل من و شما و یا کسانی از این دسته افراد باشند و برای دسترسی و حضور به عنوان یک وب سایت تجاری در صفحهء‌ اول لیست موتورهای جستجو از نظر این افراد، راه طولانی در پیش دارید.

میتوانید شرح دهید که برای رسیدن به تصمیم خود چه کارهایی در طراحی سایت تان انجام داده اید! چطور شد که وب سایت شما به عنوان فرصت های کسب و کارهای ویژه در لیست موتورهای جستجو انتخاب شدید؟ از ضوابط و شرایط جستجوی وب سایت تان در موتورهای جستجو ایده بگیرید و در مورد قدم هایی که باید برای رسیدن به اهداف تان لازم است سریعاً بحث و بررسی نمایید.

برخی از بازدیدکنندگان ممکن است با ادعای ثروتمند شدن و موفقیت های یک شبه، تحت تأثیر قرار بگیرند، اما این عده بسیار اندک می باشند. اما ارزشمندتر از همهء اینها ارائهء بخشی از داستان شخصی شماست که در آن حتی در مورد اشتباهات خود در طول راه طراحی وب سایت و کسب و کار آنلاین در آن تجربه کسب نموده اید. این روش و گفتن واقعیات باعث می شود که بازدیدکننده شما را به عنوان یک فرد واقعی و حقیقی قبول نماید؛ و شما را بیشتر از یک اپراتور وب سایتی جذاب قبول می کنند که با سرعت هرچه تمام تر به وسیله پول نقد، بازدیدکنندگان را از شما جدا می نماید.

اگر ما توانستیم شما را متقاعد نماییم تا طراحی وب سایت خود را از دید بازدیدکنندگان دوباره بررسی نمایید، پس این مقاله به هدف اصلی خود خواهید رسید. اگر به طراحی وب سایت خود افتخار میکنید و آمادهء استفاده از آن و ترویج وب سایت خود هستید، باید بدانید همین حالا هم نیمی از راه خود به سوی موفقیت را پیموده اید. موفق باشید!