هدف html5 در آینده چیست؟

طبق ارزشیابی ها،برنامه ی فلش فقط در ۲۸ درصد رایانه ها نصب شده و برای اجرای بسیاری ازبازی ها، ویدئوهای آنلاین و گرافیکها، ضروری است.با وجود توانایی های html5، کارشناسان متذکر این موضوع اند که این تکنولوژی هنوز به طور کامل مورد تآیید طراحان و شرکت های فن آوری اطلاعات قرار نگرفته است و سه تا پنج سال طول میکشد تا این استاندارد در وب متداول شود و شاید اکثر طراحان هنوز نمی دانند html5 چیست. همچنین کارشناسان هشدار داده اند که به روز رسانی میلیونها وب سایت به گونه ای که با html5 سازگار باشد سالها طول میکشد و تا آن زمان که طراحان سایت بتوانند به سهولت در html5 برای مرورگرهای مختلف برنامه بنویسند فلش و برنامه های دیگر را به طور کامل کنار نخواهند گذاشت.
html5 تکنولوژی جدیدی است برای از بین بردن وابستگی وب سایت ها به نرم افزارهای مولتی مدیا و پخش کنندهای ویدئو مانند ادوب فلش و سیلور لایت. در حقیقت html5 تمامی امکانات این نرم افزار ها را به راحتی با نوشتن چند خط کد پیاده سازی می کند.گوگل و ایل برای پیشرفت html5 و جایگزین آن با ابزار فلش با جدیت تلاش میکنند. این افزونه در آی پد تاچ تاچ و آیفون و همچنین دستگاه جدید آی پد وجود ندارد.مدیراجرایی اپل(استیو جایز)استفاده از برنامه ی فلش را به دلیل مناسب نبودن برای محصولات شرکتش ممنوع کرده و همچنین از فلش به دلیل مشغول کردن زیاد پردازنده انتقاد کرده است .

به استدلال بعضی از شرکت های فن آوری اطلاعات استفاده ی جامع و گسترده از html5 در نسل های بعدی تلفن همراه امری ضروری است. مرورگرهای وب در دستگاه های آیفون نسل سوم، حشمئ حقث و آندروید گوگل، مرورگرهای مبتنی بر وب کیت را مورد استفاده قرار میدهند که موتور مرورگر وب کد باز است به این معنی که محتوای مبتنی بر html5، برای مثال ویدئو میتوانند به طور مستقیم وبدون نیاز به به هیچ افزونه ای در مرورگر موبایل قابل مشاهده باشند.