با عرض سلام خدمت کاربران و همارهان همیشگی رجیران.با شما هستیم با ادامهء مطالب اموزشی پیرامون موضوع بازاریابی اینترنتی در خدمت شما هستیم.قبلا در رجیران با مفهوم بازاریابی محتوا آشنا شدیم ،حال در این مطلب می خواهیم درباره ی کسب و کار بازاریابی محتوا و اینکه بفهمیم چرا بازاریابی محتوا برای کسب و کار بهتر است ،ابتدا به ۴ مرحله زیر توجه کنید:

آگاهی :

قبل از آنکه مشتری آگاهی داشته باشد، به “نیاز” خود پی می برد ولی نمی داند که چه راه هایی برای رفع نیاز وجود دارد.

تحقیق:

مشتری پس از آنکه به راه های موجود پی برد، حال برای اشراف به راه حل هایی که وجود دارد ،تحقیق می کند ،که چه مدل هایی از محصول موردنیازش در بازار وجود دارد و کدام یک نیاز او را برطرف می کند.

بررسی جوانب :

مشتری سپس به بررسی و مقایسه محصولات شرکت های مختلف می پردازد،تا مطمئن شود کدام یک ،محصولاتی با قیمت و کیفیت مناسب تری ارائه می دهند.

خرید :

در آخر کار هم مشتری با اطلاعات کافی و اطمینان خاطر ، تصمیم خود را می گیرد و محصول موردنظر را خریداری می کند.

در بازاریابی و تبلیغات سنتی تمرکز روی “بررسی جوانب” و “خرید” می باشد ،ولی در بازاریابی محتوا آنچه که مهم می باشد “آگاهی” و”تحقیق” است که در اینجا بازاریاب اطلاعات مشتریان را بالا می برد و اطلاعات و راه های جدیدی را در اختیار مشتری قرار می دهند.

در یکی از شرکت ها بازاریابی محتوا بیش از ۱۰۰۰ درصد رشد داشته است.و در این مسیر مشتریان احتمالی ،محتوا و ارزش هایی که حاکم بر سازمان بوده است را درک کرده اند و گاهی اوقات همکاری خود را با سازمان اعلام نموده اند.در این موارد دیگر نیاز به روش های فروش تحت فشار نیست و تنها با کار کردن روی جزئیات می توان به توافق رسید،حتی پیش از آنکه مشتریان را بشناسیم، اعتمادی به این راحتی حاصل شده است ولی در روش های سنتی نیاز به یک دوره فروش است!!

اگر بازاریابی محتوا را بتوانید به درستی اجرا کنید، با صرف هزینه و زمان اندکی ،بازده سرمایه غیرقابل باوری، خواهید داشت. با بررسی های انجام شده ،مشخص شده است که یک شرکت ۹۵ درصد موفقیت بازاریابی محتوای خود را از مقالاتی بدست آورده که به مشتریان خود ارائه داده است و برای نوشتن این مقالات فقط صرف ۲۰ ساعت زمان لازم است .

علاوه بر موارد مذکور،بازاریابی محتوا ،با پشتیبانی که از کانال های دیجیتال ،بازاریابی به عمل می آورد و از فواید دیگری هم دارد، زیرا می تواند آنچه را که در بازاریابی از طریق رسانه های اجتماعی ارائه می شود،پر بارتر و مفید تر کند و راه رسیدن به صفحه های اینترنتی را از طریق موتورهای جستجو را هموارتر و وب سایت شما را جذاب تر کند.

حال  می پردازیم به اینکه چگونه بازاریابی محتوا را آغاز کنیم:

چگونه باید شروع کنیم :
اگر شما به قدری مشغول هستید و نمی توانید این امور را خودتان انجام دهید ،می توانید با شرکت هایی که در زمینه ارائه خدمات اینترنتی مانند بازاریابی محتوا هستند،قرارداد ببندید و یا آسان ترین راه ایجاد وبلاگ می باشد ،و با گذر زمان مهارت شما در این زمینه بیشتر می شود.با بررسی سایت بازاریابان موفق و پیروی از آنها خواهید دید که چگونه انها مخاطبان را به خواندن سایت خود تشویق کرده اند،پس شماها هم از آنها ایده بگیرید!!

اولین نکته در بازاریابی محتوا :
توجه داشته باشید که محتوای سایت شما باید دارای ارزش باشد، متاسفانه برخی از شرکت هایی که بازاریابی محتوا انجام می دهند به این موضوع توجه ندارند و تبلیغات بی ارزش آنها نادیده گرفته می شود. اگر محتوای ارائه شده دارای ارزش باشد ،مخاطب ،خود به خواندن و بررسی آن می پردازد.از مشتریان خود بپرسید که چه نوع محتواهایی برای آنها مفید است ،یا بپرسید از چه زمانی که کالای شما را می‌شناسند و از آن استفاده می‌کنند و چه هنگامی که کالا یا خدمات شما را نمی‌شناختند و در جست‌وجوی آن بودند ،با استفاده از این موارد می توانید محتواهای با ارزشی تولید کنید.

چگونه دانش خود را افزایش دهیم:
به راحتی می توانید با مطالعه کتاب و مقالات دانش خود را افزایش دهید و با مطالعه ای منظم در صرف زمان اندکی می توانید با تمام مفاهیم و اصول بازاریابی آشنا شوید.هنوز سازمان ها به طور کامل با بازاریابی محتوا آشنایی ندارند و از آن استفاده نکرده اند، بنابراین به‌عنوان یک بازاریاب محتوا، برگ برنده در دستان شما است.

از همراهی شما دوستان سپاسگزارم
نظرات و پیشنهادات خود را با ما درمیان بگذارید