سلام دوستان عزیز وقت شما بخیر
در قسمت نهایی از سری آموزش های نکاتی مهم در مورد مدیریت بازاریابی همراه شما دوستان و همراهان عزیز هستیم.در این سری از اموزش ها بررسی کردیم که مدیریت بازاریابی چیست و در حالت کلی تمامی ابعاد ان را مورد تحقیق و بررسی قرار دادیم که در این قسمت نهایی آخرین موارد را مورد بررسی قرار میدهیم.

دوستان عزیز در ادامه موارد گفته شده باید بدانید که ممیزی برند در یک کسب و کار معمولاً بر روی نقاط قوت کسب و کار و ظرفیت های منابع متمرکز است به این دلیل که این عناصر مزیت های رقابتی را افزایش می دهند. نقاط قوت رقابتی کسب و کار می تواند در اشکال مختلفی وجود داشته باشد که برای درک بیشتر باید بدانید که برخی از این اشکال عبارتند از: متخصصین ماهر در یک کسب و کار، دارایی های با ارزش فیزیکی آن کسب و کار گفته شده، دارایی های با ارزش انسانی، دارایی های با ارزش سازمان، دارایی های نامشهود ارزشمند، قابلیت های رقابتی، ریسک های سرمایه گذاری مؤسسه های تعاونی.

دوستان عزیز مفهوم اساسی ممیزی نام تجاری در یک کسب و کار تعیین این است که آیا نقاط قوت منابع یک کسب و کار دارایی های رقابتی آن کسب و کار است و یا بدهی های رقابتی آن؟

دوستان عزیز نکته مهم دیگری که وجود دارد نیز این است که این نوع ممیزی، تلاش می کند تا اطمینان حاصل شود که یک کسب و کار شایستگی های برجسته ی خود را در طول دوران بودنش حفظ می کند تا از آن برای ایجاد و تقویت مزیت رقابتی بهره ببرد.یک ممیزی برند موفق به دنبال تعیین سرمایه گذاری کسب و کار در بهترین حالت در یک صنعت و همچنین سطح تخصص ها و نقاط قوت منابع و قوی ترین توانایی های رقابتی، با هدف شناسایی موقعیت یک کسب و کار و عملکرد آینده است.

ممنونم از همراهی شما دوستان عزیز
موفق و پیروز و سربلند باشید.