سلام همراهان عزیز
یکی از کارهای اشتباه در بازاریابی اینترنتی ، این است که افراد را به صفحه اصلی سایت هدایت می کنیم و این باعث سردرگمی افراد می شود و مخاطب از هدف اصلی تبلیغات ما دور شده است،پس بهتر است که همیشه از داخل ایمیل به صفحه خاصی از سایت لینک بدهیم ،تا مخاطبان به راحتی با محصولات و خدماتی روبرو شوند که هدف ما هستند.

موفقیت عملیات ایمیل مارکتینگ به سه عامل بستگی دارد:
ایمیل موردنظر باز شود
ایمیل خوانده شود
بر لینک داخل ایمیل کلیک شود

و اگر مخاطبان این سه کار را انجام دهند شما در بازاریابی خود موفق شده اید ولی بیش از حد خوش بین نباشید!!!! تنها ۴۰ درصد از مخاطبان ایمیل را باز می کنند ودرصدی از آنها متن را می خوانند و سپس درصدی از این افراد بر لینک کلیک می کنند

افزایش نرخ باز شدن ایمیل ها
افراد هر روزه با ایمیل های بی مصرف و تبلیغاتی بسیاری مواجه می شوند و کاربران حرفه ای پس از ورود به صندوق پیام ها ،ایمیل های بی ارزش را پاک می کنند و آنها ایمیل هایی که برای آنها نا آشنا است و موضوع جذابی ندارد پاک می کنند، پس باید به دو عامل توجه داشته باشید: یکی نام فرستنده ،که باید آن را طوری انتخاب کنید، که برای مخاطبان آشنا باشد و نام فرستنده با آدرس ایمیل متفاوت باشد ،و عامل دوم موضوع ایمیل می باشد، که لازم است موضوع خود را جذاب کنید، تا پاک نشود!!!!!!

متن ایمیل
متن ایمیل شما نباید طولانی باشد و توجه کنید که ایمیل های خیلی کوتاه هم، اسپم می شود ،پس بهتر است که حداکثر در ۵ بند ۵ خطی تنظیم گردد و از این طولانی تر نشود. در ایمیل های خود سعی کنید به آموزش یا گفتن نکات ریز و مهم بپردازید.

سعی کنید ایمیل ها را بدون مقدمه بنویسید ، در صورتی که چند خط اول شما درباره بدیهیات باشد خسته کننده می شود و مخاطبان ایمیل را پاک کرده. پس در نوشتن متن دقت کنید که متنی جذاب داشته باشید که مخاطب را علاقه مند نمایید.

نکته ی دیگری که وجود دارد اگر در متن ایمیل خود ،سه بار لینک خود را تکرار کنید احتمال کلیک شدن آن افزایش می یابد . پس از نوشتن توضیحی کوتاه لینک خود را به سایت درج کنید، سپس توضیحات تکمیلی را اضافه کنید و همان لینک را یکبار دیگر درج کنید و در انتهای ایمیل نیز همان لینک را بیاورید و توجه داشته باشید که هر سه لینک باید یکی باشد.
حال چرا سه بار گفتم لینک خود را درج نمایید؟برای اینکه بعضی مخاطبان زود قانع شده و روی اولین لینک کلیک می کنند و مخاطبان دیگر با خواندن ادامه مطالب بر روی لینک های دوم یا سوم کلیک می کنند.می توانید متن لینک دار هم در داخل ایمیل های خود قرار دهید.

بهترین زمان ارسال ایمیل
اگر ایمیل های خود را به کاربران حرفه ای می فرستید ،توجه داشته باشید که بهترین روزهای ارسال ایمیل تقریبا از یکشنبه تا سه شنبه می باشد، زیرا مردم در اول هفته ترجیح می دهند به کارهای خود بپردازند تا کالایی را خریداری کنند، با فرض اینکه مخاطبان شما اهل کسب و کار هستند.برای مثال خدمات تفریحی ارائه می دهید ، می توانید در آخر هفته ها ارسال کنید که شاید تاثیرگذارتر باشد.و بهترین زمان برای ارسال ایمیل صبح ها و یا ظهر می باشد

امیدوارم از نکات گفته شده در بازاریابی ایمیلی خود استفاده کنید و موفقیت چشم گیری بدست آورید
پیشنهادات و نظرات خود را با ما درمیان بگذارید