با سلام و عرض ادب و خدمت شما بزگواران.دوستان عزیز برای این که کاربران شما بتوانند به راحتی به مطالب وب سایت شما دسترسی داشته باشند و مطالب مورد نظر خودشان را پیدا کنند ، راه حلی دارید ؟ وقتی یک کاربر وارد وب سایت شما می شود برای این که بتواند به راحتی به تمامی مطالب دسترسی داشته باشد ، شما بهتر است تمامی مطالب وب سایت تان را دسته بندی کنید و سازمان دهی نمایید ، حال شاید شما بپرسید چطور این کار را انجام داد ؟ در اینآموزش وردپرس همراه باشید.

نمایش زیر دسته مادر برای دسته بندی موضوعی وردپرس

شما دوستان می توانید با استفاده از دسته بندی های موضوعی مطالب را به خوبی سازمان دهی نمایید که از این طریق شما هم به کاربرانی که وارد وب سایت شما می شوند و هم موتورهای جستجو این امکان را می دهید که بتوانند به راحتی و به سرعت به مطالب شما دسترسی داشته باشند و در نتایج جستجوی کاربران لیست نمایند . دوستان شما می توانید از طریق دسته بندی ، منوهای موضوعی مختلف بسیاری را ایجاد نمایید که این منوها ، دارای زیردسته های بسیاری باشند و این زیر منوها نشان دهنده ارتباط با دسته مادر و زیرمجموعه ها هستند ، حال دوستان شاید لازم باشد که در طراحی قالب وردپرس ، زیر دسته مادر را در قسمتی از قالب وردپرس نشان دهید که برای انجام این کار می توانید از کد نمایش زیر منو دسته مادر برای دسته بندی موضوعی وردپرس و یا بخش های ووکامرس استفاده نمایید ، که در ادامه به معرفی این قطعه کد می پردازم :

دوستان در ابتدا برای شما کد نمایش زیر منو دسته مادر در وردپرس را شرح می دهم و درنهایت برای شما کد مربوطه را معرفی می کنم تا در وب سایت خود از آن بهره ببرید :
wp_list_categories ، یک نام برای تابع نمایش دسته بندی موضوعی وردپرس می باشد که این تابع هم همانند تابع های دیگر مقادیر ورودی را دریافت می نماید و متناسب با نیاز شما خروجی هایی را نشان می دهد ، شما می توانید برای ساختن و همچنین نمایش زیر منوهای یک دسته بندی خاص از قطعه کد زیر در محل مناسبی در قالب وردپرس استفاده کنید

۱
<ul><?php wp_list_categories('orderby=id&show_count=1&use_desc_for_title=0&child_of=8'); ?></ul>

اگر به قطعه کد بالا دقت نمایید : show_count را مشاهده می کنید که این متغیر می تواند دو مقدار صفر و یک را بپذیرد ، که صفر عدم نمایش تعداد مطالب زیر دسته ها و یک هم برای نمایش تعداد نوشته های هر زیر منو کناری می باشد ، اگر دقت نمایید متغیر بعدی که شما مشاهده می کنید use_desc_for_title می باشد که مقدار صفر را گرفته است تا توضیحات مربوط به عنوان دسته مادر نشان داده نشود . متغیر بعدی child_of است که از این متغیر برای تعیین id دسته مادر که تصمیم بر نمایش زیر دسته های آن را دارید .

دوستان عزیز شما می دانید که ووکامرس دارای دسته بندی محصولات به صورت مجزا از وردپرس می باشد ، اگر شما قصد سازمان دهی محصولات فروشگاه ووکامرس خود را دارید ، نمی توانید از دسته بندی پیش فرض وردپرس استفاده کنید و باید شما یک فهرست جداگانه از قسمت محصولات >> دسته بندی های ساخت و در نتیجه کد بالا و تابع wp list categories برای نمایش دسته بندی موضوعی ووکامرس کاربردی ندارد و مورد استفاده قرار نمی گیرد . حال شما برای دسته های مادر در ووکامرس باید از چه قطعه کدس استفاده کنید ؟ شما باید بجای قطعه کد بالا از کد زیر برای نمایش زیر دسته های مادر در ووکامرس استفاده کنید که این کد را در محل مورد نظر خود در قالب قرار دهید و در قطعه کد زیر شما با تغییر آی دی متغیر parent به شناسه مورد نظر می توانید ، زیر منو دسته ووکامرس خود را نشان دهید

۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
<ul>
<?php $wcatTerms = get_terms('product_cat', array('hide_empty' => 0,'orderby' => 'ASC','parent' => 15,));
foreach($wcatTerms as $wcatTerm): ?>
<li><a href="<?php echo get_term_link( $wcatTerm->slug, $wcatTerm->taxonomy ); ?>">
<?php echo $wcatTerm->name; ?></a></li>
<?php endforeach; ?></ul>

دوستان تا همین جا کافی است !!!!!! از این که شما با این آموزش وردپرس همراه من بودید متشکرم ، با آموزش های بعدی وردپرس همراه من باشید .