هنگامی که شما role مربوط به IIS را در ویندوز سرور ۲۰۰۸ و یا ۲۰۰۸ R2 نصب می کنید، بطور پیشفرض، فقط می توانید بصورت local وب سرور را مدیریت کرده و نمی توان از روی شبکه و توسط کامپیوتر دیگری به کنسول مدیریتی IIS دسترسی پیدا کرد. این ویژگی امینت را بالا می برد، زیرا کاربران نمی توانند توسط کامپیوتر دیگری به IIS Manager متصل شده و تغییراتی اعمال کنند. این گزینه برای محیط های کوچک و ساده مناسب بوده و ادمین می تواند مستقیما از روی وب سرور، IIS را کانفیگ و مدیریت کند.

اما در محیط های بزرگ کاری، ممکن است چندین ادمین بخواهند وبسایت های خود را مدیریت کرده و یا به دلیل اینکه تمامی سرورها در server room قرار دارند، نمی توان همیشه بصورت local وب سرور را مدیریت کرد. در این زمان، فعال سازی Remote administration (مدیریت از راه دور) گزینه بسیار مناسبی ست. توجه داشته باشید که بصورت پیشفرض، گزینه remote برای خود ویندوز سرور غیرفعال بوده و بایستی آن را فعال کنید. ساده ترین راه برای اینکار، server manager را اجرا کرده و از گزینه های سمت راست، Configure Remote Desktop را انتخاب کنید.

حال از قسمت Remote Desktop یکی از گزینه های Allow connection from computers running any version of Remote Desktop (این گزینه اجازه می دهد تا بتوان از روی هر ورژن از ویندوز مانند XP، به سرور remote زد.) و یا  Allow connections only from computers running Remote Desktop with Network Level Authentication (فقط سیستم عامل هایی که می توانند به سرور remote شوند که از قابلیت NLA پشتیبانی کنند، مانند ویندوز ۷ به بالا) را انتخاب کنید. برای اینکه بدانید، آیا سیستم عامل شما از NLA پشتیبانی می کند یا خیر، کافیست  را اجرا کرده (در RUN عبارت mstsc را تایپ و enter کنید) و از قسمت سمت چپ و بالای کادر (مطابق شکل زیر) کلیک کرده و گزینه About را انتخاب کنید.

fast

در این بخش، اگر سیستم عامل کامپیوترتان از NLA پشتیبانی کند، مشخص شده است.

edf