FireFox :  این مرورگر از خانواده مرورگر موزیلا میباشد. سرعت لود مناسبی دارد و از پدر خود یعنی موزیلا معروف تر شده است. امروزه حرفه ای ترین مرورگر وب محسوب میشود و طراحان وب به شدت در استفاده از این مرورگر اصرار دارند. تعداد بسیار زیادی پلاگین برای این مرورگر نوشته شده است که قابلیت های این مرورگر را به شدت افزایش داده است.

Chrome : مرورگر ارائه شده توسط کمپانی گوگل که به سرعت در حال پیشرفت است. این مرورگر بر پایه موتور رندر وبکیت کار میکند و پشتیبانی خوبی از استانداردهای وب دارد. در این مرورگر نیز امکان نصب پلاگین های متعدد وجود دارد. گوگل نسخه جدید سیستم عامل خود را بر پایه این مرورگر ارائه میکند.

OPERA : سرعت لود خوبی دارد و استانداردهای وب را هم پشت قابلیت های خوبی برای تعیین نوع لود صفحات دارد. مثلا میتوانید تعیین کنید که عکس های صفحه لود شود یا خیر که این مورد سرعت شما را افزایش می بخشد. از نسخه ۱۱ این مرورگر ، امکان نصب پلاگین فراهم شد.

Internet Explorer : این برنامه که همراه ویندوز اجبارا نصب میشه، کلی مشکل و باگ داره و مایکروسافت هم این مشکلات رو خیلی دیر به دیر برطرف میکنه. همچنین مایکروسافت در نسخه های ۶ و ۷ این مرورگر پشتیبانی کمی از استانداردهای موسسه w3c میکند.