مرورگر

Flock به معنای جمعیت و گروه است و نام مرورگر اوپن سورس جدیدی است که بتازگی عرضه شده است و از لحاظ ظاهر شباهت بسیاری به فایرفاکس دارد.
این مرورگر امکان افزودن تم ها و extension های گوناگون را مانند Firefox داراست و همچنین امکان مرور چندین صفحه را در Tab های گوناگون دارد.
این مرورگر دارای بیشترین امکانات وبلاگ نویسی و وبلاگ خوانی در بین مرورگر های موجود در بازار است . در تولبار اصلى Flock دکمه‏اى بنام Create a blog post وجود دارد که مجموعه‏اى از امکانات مختلف وبلاگ نویسى را در اختیار کاربر قرار می‏دهد. همچنین امکان خواندن RSS نیز از دیگر ابزار هایی است که وبلاگ دوستان را خوشحال میکند .
فلوک با سایت مشهور مدیریت عکس flickr و بسیارى از سرویس‏هاى مشهور وبلاگ نویسى مانند wordpress ، sixapart و Blogger سازگارى دارد و امکانات بسیارى از آنها را در خود گنجانده است.
نسخه کنونی تحت تمام سیستم عامل ها عرضه شده . ویندوز و لینوکس و مکینتاش
Bookmark شخصی را فراموش کنید: در این مرورگر favorites شما بر اساس سیستم بوکمارک همگانی del.icoi.us ذخیره میشود و شما میتوانید بوکمارک های خود را با دیگران به اشتراک بگذارید !
در منوی view بخش Encoding به غیر از پشتیبانی از کلیه استاندارهای موجود قسمتی بنام Middle East وجود دارد و در آن macFarsi نیز اضافه شده است .
در منوی view بخش page Source که امکان نمایش سورس صفحه لود شده را فراهم میکند بصورت notepad ساده نیست ، بلکه سورس صفحات را همانند Dreamweaver و FrontPage بصورت دسته بندی شده و با رنگ های متفاوت به بیننده نشان میدهد .
در منوی Tools با زدن Pageinfo اطلاعات جالبی از صفحه در حال مشاهده دریافت میکنید . از جمله تمام لینک های آن صفحه ، متاتگ های بکار رفته در آن صفحه ، عکس های بکار رفته در صفحه .

Read more: http://www.macromediax.com/learn/archive.asp?id=111#ixzz36wctiiCT