اینستاگرام قابلیت جدیدی پیش روی کاربران خود قرار داده است که امکان انتشار پستی واحد اما متشکل از ۱۰ عکس یا ویدئو را فراهم می‌کند.
اینستاگرام چیزی نزدیک به دو سال پیش قابلیت آپلود چند عکس به‌طور هم‌زمان (و در یک پست واحد) و امکان مشاهده عکس‌ها به‌صورت چرخ و فلکی توسط دنبال‌کنندگان را عرضه کرده بود. با وجود این، قابلیت یادشده تنها پیش روی آگهی‌دهندگان قرار گرفته بود. این در حالی است که از روز جاری، بالاخره این قابلیت برای عموم کاربران هم عرضه شده است. به این ترتیب، کاربران می‌توانند با آپلود هم‌زمان تا ۱۰ عکس یا ویدئو در هر پست، روایتی کامل‌تر را پیش روی دنبال‌کنندگان حساب کاربری خود قرار دهند. اینستاگرام در توضیح این قابلیت، آن را راهکاری معرفی کرده است که شما را از انتخاب محدود یک عکس یا ویدئوی واحد از تجربه‌ای جذاب، بی‌نیاز می‌کند و گزینه‌های انتخابی شما را افزایش خواهد داد.

این قابلیت در موارد مختلفی نظیر به تصویر کشیدن ابعاد مختلف یک مهمانی تولد تا مستندسازی فرایند تهیه و طبخ غذا کاربردی خواهد بود. از نگاهی دیگر، قابلیت نمایش چرخ و فلکی تصاویر و ویدئوها، چیزی شبیه به قابلیت استوری در اینستاگرام، اما بدون محدودیت زمانی در نمایش برای دیگران است.

برای استفاده از این قابلیت جدید، کافی است آیکون جدیدی که ظاهر آن مجموعه‌ای از عکس‌های روی هم قرارگرفته را تداعی می‌کند، لمس کنید. پس از این کافی است عکس‌ها و ویدئوهایی که قصد انتشارشان را دارید، انتخاب کنید. تغییر ترتیب نمایش با لمس، نگه‌ داشتن انگشت و کشیدن و رها کردن عکس‌ها و ویدئوها انجام خواهد شد. ویرایش عکس‌ها به‌صورت تکی یا گروهی ممکن شده است؛ اما در نهایت، امکان استفاده از یک کپشن یا تگ مکانی واحد برای پست خود خواهید داشت. بدیهی است که لایک‌ها یا اظهارنظرها هم زیر پست کامل که حالا مجموعه‌ای از تصاویر یا ویدئوها را در خود جای داده، ثبت خواهند شد.

وقتی علامت سه‌نقطه (…) آبی‌رنگ روی فید اینستاگرام شما و در پایین یک پست ظاهر شود، در واقع اعلانی را شاهد هستید که شما را از انتشار پست‌ چرخ و فلکی (Carousel) توسط کاربران دیگر مطلع می‌کند. به این ترتیب برای مشاهده تمام عکس‌ها و ویدئوها، کافی است انگشت خود را روی آن پست به یک سمت بکشید.

قابلیت یادشده، ظرف چند هفته آینده پیش روی کاربران اندروید و iOS قرار خواهد گرفت.