سامسونگ از نفرات برتر دومین دوره المپیاد تکنسین‌ها تقدیر کرد
مراسم تقدیر و اهدای جوایز دومین دوره‌ی المپیاد تکنسین‌ها امروز با حضور مدیران سامسونگ در ایران، مسئولان سازمان فنی و حرفه‌ای کشور و مدیران نهاد ریاست جمهوری برگزار شد.

هانگ مدیرعامل دفتر سامسونگ در ایران

هانگ، مدیرعامل دفتر سامسونگ در ایران گفت: «گزارش‌های سازمان ملل نشان می‌دهند که اشتغال، به‌خصوص برای فارغ‌التحصیلان از دغدغه‌ی کشورها‌ی درحال‌توسعه است.»

به گفته‌ی هانگ، سامسونگ به‌عنوان یک شرکت جهانی فعال در زمینه‌ی لوازم الکترونیکی، تلاش می‌کند زمینه‌ی مهارت‌آموزی را برای جوانان فراهم کند که نمونه‌ی آن در ایران آکادمی مهندسی سامسونگ و المپیاد تکنسین‌ها است.

هانگ تأکید کرد: «ما در المپیاد تکنسین‌ها ضمن ترویج فرهنگ مهارت‌آموزی، قصد داریم اشتغال و فرصت شغلی را برای جوانان و تکنسین‌ها فراهم کنیم و با این هدف دو دوره‌ی این المپیاد را با موفقیت برگزار کردیم. امیدوارم این المپیاد گام بزرگی باشد در زمینه‌ی اشتغال افرادی که مهارت‌های مورد نیاز را به دست آورده‌اند.»

نورالله زاده رئیس صندوق کارآفرینی نهاد رئیس جمهوری

ورالله زاده، رئیس صندوق کارآفرینی نهاد ریاست جمهوری در این مراسم گفت: «مهارت از جمله مؤلفه‌های ارتقاء سطح نیروی انسانی به‌عنوان یکی از نیازهای تولید  در جامعه است. هر چه مهارت بیشتر در اشتغال‌زایی باشد، راهکار مناسبی برای تولید است.»

رئیس صندوق کارآفرینی نهاد ریاست جمهوری ادامه داد:‌ «آموزش مهارت تکنسین‌ها در بخش تولید لوازم خانگی و لوازم جانبی باید در زمینه‌های دیگر هم ایجاد شود. باید تولید بخشی از محصولات لوازم دیجیتال و لوازم خانگی در ایران انجام شود تا امکان صادرات آن نیز فراهم شود. سرویس‌های حرفه‌ای خدمات پس از فروش در ایران بتواند باعث پیشرفت این بخش باشد.»

 نورالله زاده افزود: «امیدوارم با روزنه‌هایی که برجام به وجود آورد، بتوانیم در این بخش خدمات حرفه‌ای در ایران ارائه دهیم. ما در آینده از میان برترین‌های این جمع در واحدهای تعمیرکاری استفاده کرده یا برای استقلال برای تأسیس واحد‌های خدمات و تعمیرکار کمک خواهیم کرد. امیدوارم به کمک برگزیدگان این المپیاد و آکادمی مهندسی سامسونگ ظرفیت کسب‌وکار خود را بالا ببریم و باعث ارتقاء کیفیت و اشتغال در بخش خدمات و تولید کالا باشیم.»

فرناز فرضی مدیر روابط عمومی و مسئولیت‌های اجتماعی سامسونگ در ایران

فرناز فرضی، مدیر روابط عمومی و مسئولیت‌های اجتماعی سامسونگ در ایران اعلام کرد: «در سامسونگ فعالیت‌های اجتماعی فراوانی به عنوان مسئولیت‌های اجتماعی اجرا شده است. پروژه‌ها‌ی کتابخانه‌های گویا، مدارس هوشمند، توانمندسازی کودکان اتیسم، یادگاری تو به زمین، آکادمی مهندسی سامسونگ و المپیاد تکنسین‌ها مهم‌ترین فعالیت‌های سامسونگ در زمینه‌ی مسئولیت اجتماعی است.»

دومین دوره المپیاد تکنسین‌های ایران سامسونگ

به گفته‌ی فرضی، تاکنون ۳۸۰۰ نفر برای آکادمی مهندسی سامسونگ داوطلب شدند که ۹۳۰ نفر فارغ‌التحصیل شده‌اند. هم اکنون تعداد ۱۶۰ نفر دانش‌پذیر هستند که ۹۲ نفر زن نیز در بین آن‌ها وجود دارند.

مدیر روابط عمومی و مسئولیت‌های اجتماعی سامسونگ در ایران اعلام کرد که در دوره‌ی اول المپیاد تکنسین‌ها بیش از ۲ هزار نفر ثبت‌نام کردند و در هر ۴ رشته، ۳ نفر برتر به ترتیب ۳۰، ۲۰ و ۱۰ سکه بهار آزادی دریافت کردند. امسال نیز مراحل به همین‌ترتیب ادامه داشت، با این تفاوت که نفرات برتر علاوه بر دریافت سکه‌های بهار آزادی، برای تماشای مسابقات جهانی مهارت به امارات اعزام خواهند شد.

فرضی گفت: «ما هفته‌ی آینده مرکز فناوری دانشگاه امیرکبیر و سامسونگ را راه اندازی می‌کنیم تا صاحبان ایده در زمینه‌های سلامت، محیط زیست، آموزش و دیگر مسئولیت‌های اجتماعی بتوانند به اجرای طرح مورد نظرشان بپردازند.»

سازگارنژاد رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور

سازگار نژاد، رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور در این مراسم گفت: «امیدوارم در جامعه‌ی ما مهارت به عنوان ابزار برتر هر کار و حرفه باشد. در دنیایی هستیم که در آینده کالاهایی را خواهیم دید که روی آن‌ها ساخت جهان نوشته شده است. یعنی کشورهای زیادی به صورت چندجانبه به تولید می‌پردازند. امیدوارم که جوانان ما در این عرصه‌ها حضوری موفق داشته باشند.»

به گفته‌ی رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور، المپیاد تکنسین‌ها و مسابقات این‌چنین که ذی‌نفع خارجی نیز در آن حضور دارد، فرصت‌های خوبی برای حضور جوانان ما است تا بتوانند مهارت‌های لازم و اشتغال مناسب را کسب کنند.

سازگارنژاد اضافه کرد:‌ «حضور شرکت سامسونگ در این مهارت‌آموزی واقعا برای دریافت حس خوب از بخش خدمات بسیار تأثیرگذار است تا بتوانیم حس خوب خدمات را در مصرف‌کننده، تولیدکننده، خدمت‌دهنده و فروشنده ایجاد کنیم. امیدوارم فردای بهتری از طریق مهارت‌آموزی در اختیار کشور باشد.»

در این مراسم بر اساس اعلام رئیس صندوق کارآفرینی رئیس جمهوری، علاوه بر پاداش‌های سکه و اعزام به مسابقات جهانی مهارت در ابوظبی، به هر ۴۰ نفر شرکت‌کننده‌ی نهایی از سوی این صندوق وام قرض الحسنه ۱۰ میلیون تومانی بلندمدت با کارمزد ۴ درصد ارائه می‌شود.

در این مراسم از نفرات برتر تقدیر شد و به نفرات اول ۳۰ سکه بهار آزادی، نفرات دوم ۲۰ سکه بهار آزادی و نفرات سوم ۱۰ سکه بهار آزادی اعطاء شد. البته این ۱۲ نفر برای بازدید از مسابقات جهانی مهارت عازم ابوظبی خواهند شد.

دومین دوره المپیاد تکنسین‌های ایران سامسونگ
نفرات برتر تهویه مطبوع هوا:

۱- علی اکبر حاجی حاتم‌لو از تهران

۲- علی مرادی از تهران

۳- سید سامان حسینی از کردستان

دومین دوره المپیاد تکنسین‌های ایران سامسونگ
نفرات برتر لوازم خانگی:

۱- اسماعیل علیرضانژاد گوهردانی از گیلان

۲- محمد نقی نقینی از خراسان رضوی

۳- ایمان پاک از لرستان

دومین دوره المپیاد تکنسین‌های ایران سامسونگ
نفرات برتر موبایل و تبلت:

۱- مهدی گلی از سمنان

۲- مهدی کاوه باغبادارانی از اصفهان

۳- نادر هراتی از خراسان رضوی

دومین دوره المپیاد تکنسین‌های ایران سامسونگ
نفرات برتر لوازم صوتی و تصویری:

۱- محمد امین ابراهیمی از فارس

۲- جعفر دلداده بیرانفر از تهران

۳- احسان مشکواتی از تهران