در حالی که راه های زیادی برای جلب توجه به وب سایت تان وجود دارد اما بهترین روش ثبت و ارائه وب سایت شما در موتور جستجو می باشد. فکر می کنید بهترین راه برای جلب توجه موتور جستجو به وب سایت شما چه روشی است؟ اولین چیزی که باید از آن در حذر باشید، شرکت هایی هستند که وعدهء ثبت و ارسال اتوماتیک وب سایت شما را در صدها موتور جستجو می دهند.

در اکثر موارد این وعده ها نادرست و دروغین است. شاید شرکت هایی باشند که توانایی دسترسی به این اهداف را داشته باشند، اما صادقانه بگویم که تا کنون موفق به یافتن چنین شرکت هایی نشده ام. بی پرده می گویم که بهترین روش برای ثبت و ارسال وب سایت تان در موتور جستجو مانند گوگل این است که خودتان این کار را به عهده گرفته و یا شخص متخصصی را استخدام کنید تا به صورت دستی از طرف شما با شرکت های موتور جستجو و یا دایرکتوری ها تماس حاصل نمایند.

هر آنچه که شما باید انجام دهید این است که از ثبت و ارسال ناقص وب سایت به موتورهای جستجو خودداری نمایید. با این حال قبل از شروع این فرآیند باید مطمئن باشید که کار ساخت سایت شما بر اساس استانداردهای حرفه ای به پایان رسیده است.

کلمات کلیدی مناسب، گرافیک خوب و مطمئناً محتوای مرتبط همگی موارد مهمی محسوب می شود. برای ساخت سایت مناسب و انجام استانداردها نیاز به صرف زمان می باشد. اطمینان حاصل فرمایید که اطلاعات مربوطه به خصوص نام و مشخصات و اطلاعات تماس شما در محتوای سایت وجود داشته باشد.

در عین حال ثبت و ارسال وب سایت شما در موتورهای جستجو مانند گوگل تضمینی برای رتبه بندی و قرار گرفتن در لیست رنکینگ در رتبه های بالا نمی باشد. روزانه ساخت هزاران وب جدید به پایان رسیده و آنها زمانی را برای بررسی وب سایت شما اختصاص خواهند داد.

لطفاً به یاد داشته باشید که در ساخت سایت تان نقشهء سایت هم در نظر بگیرید. این امر موجب آسان شدن بررسی ربات های موتور جستجو می شود. در واقع بسیاری از شرکت های موتور جستجو مانند گوگل ممکن است وب سایت های بدون نقشه سایت را در نظر نگرفته و ثبت نکنند.