سئو در برابر تبلیغات کلیکی – کدام برای شما مناسب‌تر است؟

انتخاب بین سئو و تبلیغات کلیکی میتونه کار سختی باشه، اما ایده‌آلش اینه که هر دو رو پوشش بدید. ما همیشه به مشتریهامون توصیه میکنیم برای بلند مدت روی سئو کار کنند اما برای کسب فوری ترافیک و تبدیل به مشتری از تبلیغات کلیکی استفاده کنند. اینطوری میتونید کم کم که رتبه سایتتون بهتر میشه، هزینه هایی رو که صرف تبلیغات کلیکی میکنید کم کنید، در نتیجه در طول زمان مقدار هزینه ای که صرف کارهای بازاریابی میکنید کاهش پیدا میکنه (یا میتونید همون مقداری رو که صرف تبلیغات کلیکی میکردید حالا خرج سئو کنید و نتایج بلند مدت کسب کنید).
ما براتون یه مقایسه بین تبلیغات کلیکی و سئو انجام دادیم و مزایا و معایب هر کدوم رو شرح دادیم که کمکتون میکنه با توجه به شرایط خودتون، بهترین جا رو برای سرمایه گذاری ارزیابی و انتخاب کنید.
تبلیغات کلیکی یا PPC

PPC مخفف Pay Per Click به معنی “پرداخت به ازای کلیک” هست که نوعی از تبلیغات آنلاین محسوب میشه. در واقع شما برای تبلیغات روی موتورهای جستجو هزینه ای رو پرداخت میکنید که معمولا این تبلیغات بالا یا پایین صفحه نتایج سرچ نمایش داده میشن. خوبیش اینه که شما برای نمایش تبلیغ نیازی نیست هزینه ای بپردازید و هزینه ها فقط به ازای هر کلیک که روی تبلیغتون میشه محاسبه میشن. از این طریق میتونید بلافاصله ترافیک به سایتتون جذب کنید و دیگه نیازی نیست منتظر بمونید که گوگل متوجه سایتتون بشه و اونو روی فهرست نتایج نمایش بده.
مزایا و معایب

۱- حصول فوری نتیجه
۲- فقط تا زمانی که شما هزینه تبلیغات رو پرداخت میکنید اثر داره
۳- برگشت سرمایه ثابت میمونه
۴- ۳۱% از بودجه بازاریابی دیجیتال صرف هزینه سرچ پولی میشه
۵- فقط هزینه ۱۵ تا ۲۰% از کلیک‌های لینک سرچ رو پرداخت میکنید
۶- مسدود کننده های تبلیغ یا ad blockers به این معنیه که همه سرچ کننده ها قادر به دیدن تبلیغات کلیکی نباشند
۷- هزینه مشخص به ازای هر کاربر که جذب میشه (اما این گزینه معمولا گرانتر است)
۸- نتایج سرچ پولی فقط زمانی که بودجه و رقابت اجازه بدن نمایش داده میشه
۹- برای مقرون به صرفه بودن هزینه ها و نرخ تبدیل به مشتری، کیفیت محتوا اهمیت بالایی داره
۱۰- ۲۴/۸% از بازاریابهای B2B و ۳۴/۲% از بازاریابهای B2C معتقدند تبلیغات کلیکی بزرگترین اثر رو در جذب کاربر دائمی دارند