سوالاتی که متخصصین سئو بطور معمول با آنها مواجه میشوند عبارتند از، آیا شما سئو تضمینی هم دارید؟ یا تضمین شما برای رسیدن به رتبه اول گوگل چیست؟ در حالیکه شرکتهای شناخته شده و حرفه ای در سراسر جهان سئو تضمینی را به مشتریان خود ارائه نمیدهند و در تبلیغات خود نیز اشاره ای به آن نمیکنند. در این مقاله ۵ دلیل اصلی که ارائه سئو تضمینی را به اشتباهی بزرگ تبدیل میکند را بررسی خواهیم کرد.

۱- سئو تضمینی ذهنیت بدی را بهمراه دارد

از شش سال پیش تاکنون که سئو بصورت حرفه ای در حال انجام است، شعار سئو تضمینی همواره مشوقی برای جذب مشتریان بوده و در بسیاری از موارد نتایج مناسبی به همراه نداشته است. بهمین دلیل عبارت سئو تضمینی بار معنایی خود را از دست داده و ناخودآگاه ایجاد شبهه و نگرانی در مشتریان خواهد شد.

گاهی اوقات با تبلیغاتی در اینترنت مواجه میشویم که سئو تضمینی در زمانی کوتاه مانند یک ماه و حضور در رتبه اول گوگل را به مشتریان پیشنهاد میدهند. در حالیکه پشت پرده این سئو تضمینی شرایط خاصی وجود دارد و آنچه در عمل ارائه میشود با خواست مشتری تفاوت زیادی خواهد داشت. برای مثال سئو تضمینی برای تعداد ۲۰ کلمه کلیدی و رتبه اول گوگل برای همه آنها بر روی کلمات پیشنهادی خود شرکت انجام میشود که تا اینجای کار منطقی و صحیح است ولی باید بررسی کنید که میزان رقابت و انتظار ورودی گوگل از کلمه مورد چه مقدار است.

۲- گوگل نسبت به سئو تضمینی هشدار میدهد

مطابق با توضیحات گوگل در زمینه بازاریابی موتور جستجو، هیچ سایتی نمیتواند رتبه اول گوگل را تضمین کند:

No one can guarantee a #1 ranking on Google.

نکته دیگری که که از این جمله میتوان دریافت عدم ارتباط میان گوگل و شرکتهای متخصص سئو است، در واقع گوگل به شما میگوید که با هیچ شرکتی همکاری مستقیم و نمایندگی برای فعالیت در زمینه سئو نداشته و کاربران نباید فریب سئو تضمینی با تکیه بر نمایندگی یا ارتباط با شرکت گوگل را بخورند. به عبارت دیگر شما با شنیدن سئو تضمینی انتخاب راحتی خواهید داشت زیرا مطمئن میشوید که همکاری با ان شرکت کار درستی نیست.

۳- رتبه بندی گوگل یکتا نیست

بطور مثال اگر شما عبارت سئو تضمینی را در تهران جستجو کنید نتایج صفحه اول و رتبه بندی آنها با آنچه در اصفهان نمایش داده میشود متفاوت خواهد بود. همچنین ورود شما به اکانت گوگل بر نتایج جستجو تاثیرگذار خواهد بود زیرا تاریخچه ای از جستجوهای قبلی شما و صفحاتی که بازدید کرده اید را بر نتایج شما تاثیر میدهد.

در نتیجه با توجه به تاثیر محل شما، اکانت گوگل و صفحات بازدید شده بر نتایج گوگل، سئو تضمینی کاری غیر منطقی و اشتباه به نظر میرسد.

۴- رتبه به تنهایی کافی نیست

رتبه خوب شما برای چند کلمه کلیدی به معنی بازدید و ورودی از گوگل نیست، سئو تضمینی برای کلمات کلیدی نیازمند دقت و بررسی همه جانبه بر روی کلمات است. علاوه براین ورود بازدیدکننده قدم اول است و در نهایت رضایت آنها از محتوا و محیط سایت شما است که موجب ارتباط بهتر و حضور بیشتر در صفحات میشود. در نتیجه موفقیت استراتژی شما نیازمند وجود پتانسیل های لازم در سایت است زیرا ممکن است که شما به رتبه اول برسید ولی با عدم رضایت بازدیدکنندگان و خروج سریع آنها به رتبه های پایین تر سقوط کنید. همه اینها سئو تضمینی را در حد یک شعار نگه خواهد داشت.

۵- تضمین چیزی که در اختیار شما نیست

برای سئو تضمینی یا گارانتی هر چیز دیگری شما باید بر تمامی شرایط و عوامل آن مسلط باشید در حالیکه برای سئو مهمترین عامل سیاست ها و الگوریتم گوگل است و در هر زمان امکان تغییر و آپدیت جدید در آن بسیار زیاد است. شرکتهای سئو تنها میتوانند که تمام اصول و نکات روز را در محتوا و ساختار سایت شما رعایت کنند و  در حدود ۳۰ درصد یا بیشتر ترافیک ورودی از گوگل را برای شما افزایش دهند.

تعریف صحیح سئو تضمینی

متخصص شما باید شناخت صحیح از علم روز سئو و آخرین تغییرات الگوریتم گوگل را برای شما تضمین کند. پیشنهادات او نباید مغایر اصول باشد و موجب جریمه شما از طرف گوگل نشود. سئو تضمینی همان صداقت و کیفیت در کار و کسب بهترین نتایج با امکانات موجود است.