سلام و عرض ادب و احترام خدمت شما دوستان
در ادامه آموزش های روش های برقراری ارتباط با مشتریان در قسمت دوم همراه شما دوستان عزیز هستم.در این سری از اموزش ها بررسی میکنیم که چگونه میتوان با مشتریان خود ارتباط داشت و در این ارتباطات موفق شد.زیرا ارتباط با مشتریان بسیار مهم است و شما را میتواند به موفقیت هایی عالی برساند.

حال به نکاتی مهم در مورد ارتباط با مشتریان میپردازیم که به صورت زیر است:

مورد اولی که وجود دارد عکس العمل و پاسخ گویی شماست. عکس العمل و پاسخگویی شما می تواند کاری کند که مشتری شما دوباره باز گردد. برای مثال وقتی مشتری به دلیل اینکه محصولتان نقص داشته به شما مراجعه می کند نگویید که حتماً خودتان آن ارتباط را خراب کرده اید، سعی کنید او را دلداری داده و مشکل را خود نیز در حالتی مهربانانه برعهده بگیرید و راهکار ارائه دهید، بپرسید بعد از چه مدت این اتفاق افتاده، به طور صحیح از آن استفاده کرده است و یا موارد دیگر.

مورد دومی که وجود دارد این است که مشتری به این خاطر به سمت شما و کسب و کار شما می آید که فکر می کند محصول یا خدمات شما می تواند مشکل او را حل کند پس سعی کنید گره از کارش باز کنید و نه با عصبانیت و برخورد نا مناسب او را برنجانید و در اینصورت آخرین ملاقات را با او داشته اید.

به عنوان مثال شما برگزار کننده کلاس های کنکور از طرف یک موسسه هستید. معمولا داوطلبان کنکور به دنبال کلاس هایی هستند تا بتوانند در آزمون سراسری کنکور موفق شوند. حال اگر با رفتار نادرست خود کاری کنید که داوطلبین ناراحت شوند، به خوبی تدریس نکنید و منابع مفید در اختیارشان قرار ندهید و یا آنها را از قبولی در کنکور نا امید کنید، مطمئناً به سمت رقیب شما خواهند رفت و شما باید دست از ان کار بکشید

در ادامه با من همراه باشید