خدمت شما دوستان و همراهان عزیز  سلام عرض میکنم .  امیدوارم که حالتون خوب باشه ، دوستان همراه امروز می خواهیم به اموزشی در وردپرس بپردازیم که در زیبایی سایت شما موثر می باشد و می توانید کاربران خود رو جذب نمایید . در این بخش می خواهیم به شما روش تغییر دادن رنگ نوار آدرس در مرورگرهای گوشی های همراه برای هماهنگ شدن با وردپرس توضیحاتی بدهیم و در این مورد برای شما قطعه کدی را معرفی کنیم ، از شما عزیزان هم می خواهم تا انتهای این بخش همراه با ما باشید .
روش تغییر رنگ نوار آدرس متناسب با وب سایت

دوستان عزیز تا بحال به این موضوع دقت کرده اید که وقتی به سایت های بزرگ با مرورگر موبایل خود مراجعه می کنید ، رنگ نوار آدرس سایت با رنگ سایت هماهنگ می شود و این از جمله مزیت هایی است که از ورژن ۳۹ کروم در گوشی های آندروید اضافه شده است و از قابلیت های آندروید Lollipop به شمار می آید و این قابلیت به این صورت عمل می نمایند که با مرجعه کاربران به سایت شما رنگ نوار آدرس مرورگر فرد با رنگ اصلی سایت ، هم رنگ خواهد شد و این کاملا با طراحی سایت شما هماهنگ می شود ، حتی شما دوستان غیر وردپرسی می توانید از این قابلیت برای وبلاگ خود استفاده نمایید و فقط منحصربفرد به سیستم رودپرس نمی باشد ،حال شاید شما در ابتدا بپرسید که چرا از این قابلیت استفاده کنیم و چه مزایایی دارد ؟ پس ادامه آموزش رو دنبال فرمایید تا روشی برای انجام این کار برای شما بیان کنیم .

دوستان عزیز با توجه به این که قالب هایی که شماب رای وب سایت خود استفاده می کنیدواکنش گرا هستند و در این صورت این وب سایت ها به خوبی در گوشی های تلفن همراه و دستگاه های دیگر به خوبی نمایش داده می شوند ولی در این جا یک مساله وجود دارد اونم ، این که سایت شما به شکل یک وبگاه اینترنتی می باشد و برای این که شما بتونید این موضوع رو حل نمایید و شایت ما به یک اپلیکیشن موبایل تبدیل شود ، به شما عزیزان توضیه می شود از این قابلیت که در این آموزش وردپرس به معرفی اون می پردازیم ، استفاده نمایید و می توانید به راحتی در افزایش بازدید کاربران وب سایت موثر باشید . دقت داشته باشید که این قابلیت فقط بر روی گوشی های آندروید و فقط جدیدترین نسخه ی مرورگر کروم و هم چنین نسخه ی Lollipop ان امکان پذیر می باشد .

خب در اینجا به بیان روش این قابلیت یعنی تغییر رنگ نوار آدرس هماهنگ با رنگ وب سایت شما می پردازیم :
برای انجام این کار شما نیاز به یک قطعه کد دارید که باید به قالب وردپرس خود و فایل Header.php مراجعه نمایید و این کد رو قبل از بسته شدن تگ کپی نمایید :
۱

<meta name=”theme-color” content=”#ff6600″ />

دوستان عزیز شما به جای رنگ تعیین شده در قطعه کد بالا ، شماره رنگ دلخواه خود را قرار بدهید و با استفاده از این کد می توانید به مرورگر کروم در گوشی های آندروید بفهمانید که رنگ سایت شما به چه صورتی می باشد و رنگ نوار آدرس باید به ان رنگ تغییر پیدا کند . شما برای راحتی کار خود که بتوانید رنگ وب سایت تون را بدست آورید ، می توانید از نرم افزاری هم چون فتوشاپ و HTML color picker و یا افزونه های وردپرسی که در این زمینه می باشند استفاده کنید . دوستان شما به همین راحتی توانستید رنگ نوار ادرس و سایت خود را یکسان کنید و به هر چه زیباتر شدن سایت خود کمک کنید . آموزش وردپرس امروز به پایان رسید ، از همراهی شما صمیمانه سپاسگزارم . با ادامه اموزش های وردپرس با ما همراه شوید .

با آروزی موفقیت روز افزون برای شما بزرگواران