با سلام خدمت شما دوستان گرامی و عزیز  . حال شما خوبه؟ امیدورام که سلامت و شاد باشید .در ادامه سری آموزش های وردپرس با آموزشی حرفه ای در خدمت شما دوستان عزیز هستم.در این آموزش وردپرس قصد داریم در مورد روش امن سازی افزونه های وردپرسی صحبت کنیم.دوستان عزیز افزونه های وردپرس جز جدا نشدنی وب سایت های وردپرسی هستند و برای استفاده از وردپرس و برای تکمیل کردن وردپرس میتوانند بسیار خوب و مفید باشند. اما همین افزونه های مفید و خوب و حرفه ای میتوانند برخی اوقات دردسر ساز نیز بشوند.چرا که نیاز به بروز رسانی دارند و همچنین نیاز دارند تا مراقبت از آن ها صورت گیرد و از همه مهمتر که باید امن باشند و امنیت بالایی نیز داشته باشند.خب حالا که این موارد را دانستید به نظر شما چه میتوان کرد؟
روش امن سازی افزونه های وردپرس

شما باید روشی داشته باشید تا بتوانید از امنیت افزونه هایی که روی وب سایت وردپرسی خود نصب کردید مطمئن باشید.اما این روش چیست؟ آیا اصلا چنین روشی وجود دارد و شدنی است؟ بله وجود دارد و حتما نیز شدنی است اما کمی تلاش و کوشش شما را به عنوان مدیریت وب سایت وردپرسی میخواهد.دوستان عزیز دسترسی مستقیم افزونه های وردپرس به فایلهای پی اچ پی (PHP) در وب سایت های وردپرسی میتواند برای امنیت ان سایت خطر بالقوه‌ای باشد اما چرا؟ چون وقتی که یک افزونه وردپرس به پایه و اساس وب سایت شما که همان فایل های پی اچ پی است دسترسی مستقیم دارد میتواند هر تغییری را ایجاد نماید.حال دوستان عزیز از انجایی که معلوم نیست چه باگهایی در درون این کد های این افزونه ها وجود دارد بهتر است با محدود کردن دسترسی مستقیم به این فایلها خیال خود را از بابت امن بودن و یا نبودن ان راحت کنیم.اما چگونه میتوان این کار را صورت داد و دسترسی ها را تغییر داد؟

روش کار بسیار ساده است.برای این منظور و قرار دادن این امکان در وب سایت وردپرسی شما باید از یک هک وردپرس حرفه ای استفاده نمائید.این هک وردپرس باعث میشود تا دسترسی افزونه های وردپرس به فایل های حیاتی وب سایت شما از بین برود.خب دوستان عزیز شما برای اینکار باید کمی کد های فایل htaccess را تغییر دهید.که خب ان را در حالت ویرایش باز کرده و کد زیر را در ان قرار دهید:
۱
۲
۳
۴

<Files ~ “.(js|css)$”>
order allow,deny
allow from all
</Files>

خب دوستان عزیز پس از قرار دادن این مورد در وب سایت خود و در فایل گفته شده ان را ذخیره سازی کرده و خارج شوید و پس از خارج شدن میتوانید اطمینان حاصل کنید که ارتباط افزونه های وب سایت شما با کد های پی اچ پی وب سایت از بین رفته است و میتوانید از امنیت وب سایت خود به صورت کامل مطمئن باشید اما در این قسمت نکته مهمی که وجود دارد این است که شما باید قبل از ایجاد هر تغییر در کد های وب سایت وردپرسی خود خصوصا کد های فایل htaccess از ان ها یک نسخه پشتیبان تهیه کرده و ان را در وب سایت خود ذخیره سازی نمائید و پس از این کار میتوانید تغییرات مد نظر خود را صورت دهید چرا که در صورتی که این مورد را انجام ندهید ممکن است فایل های وب سایت شما به مشکلاتی برخورد نمایند که این اصلا خوب نیست.

خیلی ممنونم از همراهی شما دوستان عزیز در این اموزش وردپرس.این اموزش هم در این قسمت به پایان رسید.امیدورام برای شما مفید و جالب توجه بوده باشد و بتوانید به خوبی از آن استفاده کنید.در ادامه این اموزش های وردپرس هم حتما با من همراه باشید دوستان.برای شما بیشترین تلاش ها صورت میگیرد.

موفق و پیروز و سربلند باشید