روشهایی برای بهتر شدن کمپین شبکه اجتماعی برندها
این روزها خیلی از برندها برای داشتن یه کمپین خلاقانه و جذاب از شبکه های اجتماعی استفاده میکنند. رقابت برای جلب توجه کاربر روز به روز خشن­تر میشه، چون برندها بیشتر تلاش میکنند و سطح کمپینشونو ارتقا میدن.
کاربرها هم با پیامها و عوامل دیگه زودتر از قبل حواسشون پرت میشه، و با توجه به اینکه رقبا همه سعی در جلب توجه کاربرها دارند، طراحی یه کمپین شبکه اجتماعی با اثرگذاری خوب به نظر غیرممکن میاد.
البته غیرممکن هم نیست، فقط یکم برنامه ریزی لازم داره و یه مقدار تفکر خلاقانه. ما تو این مقاله ۶ روش برای اثرگذارتر کردن کمپین شبکه اجتماعی براتون ارائه میدیم.

با اهداف روشن شروع کنید

یکی از بزرگترین مشکلات کمپینها در مورد کمپین های شبکه های اجتماعی اینه که در ابتدای کار اهدافشونو روشن نمیکنند. مشخصه که بدون یه هدف مستند نمیشه گفت تلاشها و کارهایی که میکنیم موفقیت آمیز میشن یا نه. قبل طراحی کمپینتون یکم برای نوشتن اهدافتون وقت صرف کنید و ببینید میخواهید به چی برسید.

    مطرح کردن برند

اگه بگیم هدف همه برندها جذب مخاطبه به نظر منطقی میاد. شما هم میتونید میزان موفقیتتونو بر این اساس بسنجید، مثلا با توجه به تعداد فالوئرها، دفعاتی که برند ذکر شده (منشن شده)، و ترافیک دائمی که از شبکه های اجتماعی دارید.

    همراه و درگیر کردن کاربرها

میتونید روی تعاملات، اشتراک گذاری ها (شیرها)، کلیک ها و ترافیک سایت هدف گذاری کنید. این مدل اهداف به درد برندهایی میخوره که میخوان یه تفکر، محصول یا خدمات خاصی رو تبلیغ کنند یا میخوان اجتماعی از فالوئرها و مشتریهای وفادار برای خودشون جمع کنند.

    نرخ تبدیل

اهدافی مثل پر کردن فرم عضویت، نصب برنامه موبایل، عضویت در سایت و خریدهایی که از سایت میشه تو این دسته قرار میگیرن. اگه هدفتون از شرکت در شبکه های اجتماعی فروش بیشتره و اگه برندتون بین مردم شناخته شده است و تونستید کاربرها رو با خودتون همراه کنید، باید روی این نوع اهداف تمرکز کنید.
حتما باید این مرحله رو اول و قبل از تعیین مسیر کمپین انجام بدید، چون در واقع این اهداف شما هستند که کمپین­تونو شکل میدن.