دوستان گرامی ، سلام و عرض ادب و خسته نباشید خدمت شما همراهان عزیز و محترم .حالتون خوبه. دوستان همراه با آموزش افزونه ای جدید از وردپرس در خدمت شما هستیم ، می خواهیم با استفاده از این افزونه وردپرس برای شما روشی برای پیدا کردن سریع و راحت شناسه ها معرفی کنیم ، پس ادامه این اموزش کوتاه را از دست ندهید.
دسترسی سریع به شناسه ها در پنل وردپرس

اگر شما نسخه های مختلف وردپرس را مورد بررسی قرار داده باشید ، متوجه می شوید که از نسخه ی ۲٫۵ به بعد وردپرس ، ستونی که مربوط به شناسه ها بود از تمامی بخش های مدیریت حذف شد !!!! و می توان گفت دلیل حذف این ستون شاید شلوغی بیخود در صفحه ی اطلاعات مربوط به مطالب ، دسته ها و برگه و ……. دیگر باشد ، زیرا این ستون مورد استفاده ی کاربران عادی قرار نمی گرفت ولی نمی توان گفت که این ستون برای کاربران دیگر هم استفاده ای نداشته است !!!!! و برای کاربرانی که انتظارات بسیاری از وردپرس دارند این ستون می تواند برای آنها مهم و حاوی اطلاعات مفیدی باشد که در بعضی موارد به آنها نیاز پیدا می کنند ، برای مثال در نمایش دادن مطالب یک دسته ، در دست داشتن شناسه دسته ضروری می باشد .

در این اموزش وردپرس هم ما تصمیم گرفتیم که این امکان رو به شما بدهیم که دوباره این ستون که در نسخه های جدید وردپرس مخفی شده دوباره نمایش داده شود و برای این منظور برای شما دوستان افزونه ی وردپرس و معرفی می کنیم که به شما این قابلیت رو می دهد و شما می توانید افزونه Reveal IDs را از لینک زیر دریافت نمایید :

پس از دریافت افزونه وردپرس و نصب و فعال سازی آن ، شما می توانید ستون آی دی را در بخش های مختلف پنل مدیریتی می توانید مشاهده نمایید . دوستان عزیز آموزش وردپرس امروز به پایان رسید از همراهی شما ممنونم .

موفق و موید باشید