سلام دوستان عزیز وقت بخیر
در ادامه سری آموزش های بازاریابی و روش های کسب و کار در خدمت شما عزیزان هستیم با قسمت دوم از این آموزش جامع.در قسمت قبل چند مورد را بررسی کردیم و در این قسمت نیز به بررسی ادامه موارد موجود در این زمینه میپردازیم.پس تا انتها با من همراه باشید دوستان

۵٫ برای فروش خود تقاضا کنید
مورد بعدی که وجود دارد این است که شما برای فروش خود تقاضا کنید.یک کارآفرین کسب و کار، باید همیشه به یاد داشته باشد که بازاریابی، تبلیغات و همچنین فعالیت های تبلیغاتی بدون در نظر گرفتن اینکه چقدر هوشمندانه، گران، یا هدفمند باشند کاملاً بی ارزش هستند اما چرا؟ زیرا اصلا شما را به هیچ سودی نرسانده اند و برعکس شما را متوجه ضرر هایی نیز ساخته اند مگر اینکه یک چیز تحقق یافته شده باشد و آن چیزی نیست جز تقاضای فروش. حال شما دوستان عزیز باید بدانید که این به این معنی نیست که یک مذاکره کننده ی عالی بودن، تبلیغات خوب و یا یک متخصص روابط عمومی یک دارایی فوق العاده ای برای کسب و کار شما نیست بلکه همه این مهارت ها بی ارزش خواهد بود اگر شما به طور فعال از مردم درخواست نکنید که آنچه را تولید می کنید بخرند.

۶٫ باید همیشه به یاد داشته باشید که همه چیز نظر مشتری است
دوستان عزیز نکته مهمی که وجود دارد این است که کسب و کار شما در مورد محصولات یا خدمات که شما به فروش می رسانید نیست و همچنین قسمت اصلی کسب و کار و تجارت شما در مورد قیمتی که برای کالاها و خدمات خود تعیین می کنید هم نیست و از طرفی دیگر کسب و کار شما در مورد رقابت با رقبا ضربه زدن به آنها هم نیست بلکه همه چیز در کسب و کار شما در مورد مشتریان است و در نهایت این مشتریان هستند که تصمیم خواهند گرفت کسب و کار شما رشدی عظیم کند یا متوقف شود یعنی عامل وجود و عدم شما همین مشتریان کسب و کار شما هستند. همه چیز شما را در کسب و کار باید روی مشتری متمرکز شده باشد، از جمله سیاست های شما، ضمانت نامه های کاری شما، روش های پرداخت پول به شما، تبلیغات و کمپین های تبلیغاتی و وب سایت شما. علاوه بر این، شما باید بدانید مشتریان شما دقیقاً چه کسانی هستند.

۷٫ یک ترویج دهنده بی مهابا شوید
خب دوستان عزیز مورد بعدی در عدم ترس شما در تبلیغات کسب و کار است یکی از بزرگترین ایده آل ها در مورد موفقیت شخصی یا موفقیت در کسب و کار این است که در نهایت توانایی های شخصی، محصولات یا خدماتتان کشف شود و افراد زیادی به سمت شما آیند تا آنچه را تولید کرده اید خریداری کنند. اما چگونه این اتفاق می افتد اگر هیچ کس نداند شما که هستید و چه میکنید و همچنین چه خدماتی ارائه میدهید و چه چیزی می فروشید و به چه دلیل آنها باید از شما خرید کنند؟

۸٫ از تجارت خود یک تصویر مثبت بسازید
دوستان عزیز مورد هشتم در این سری از نکات این است که شما بتوانید یک تصویر مثبت از کسب و کار خود بسازید شما یک لحظه گذرا برای ایجاد احساس مثبت و به یاد ماندنی در ذهن مردم و کاربران و مشتریان خود در اختیار دارید. صاحبان کسب و کار باید برای ترسیم تصویر کسب و کاری حرفه ای در اذهان تلاشی آگاهانه داشته باشند.دوستان عزیز اکثر صاحبان کسب و کار خانگی، از مزایای استفاده از دفاترِ استادانه طراحی شده و یا مغازه های زیبا و نمایشگاه های چشم گیر و از این طریق تحت تاثیر قرار دادن مشتریان بی بهره اند که یکی از مهمترین موارد در ساخت این احساس زیباست. به همین دلیل باید در عوض آن باید بر تصور، خلاقیت و توجه به کوچکترین جزئیات در هنگام ایجاد و حفظ یک تصویر حرفه ای برای کسب و کار خود تکیه کنند.

۹٫ مشتریان خود را به خوبی بشناسید و درک کنید
دوستان عزیز صاحبان کسب و کار های کوچک می توانند به تماس های تلفنی از سوی مشتریان خود پاسخ دهند، مشتریان خود را بشناسند، توجه شخصی ارائه دهند، و برنده مزیت خرید مجدد مشتریان باشند. این یک واقعیت تحقیق شده است که بسیاری از کسب و کارها (۸۰ درصد) از مشتریان تکراری به جای مشتریان جدید بهره می برند که این مشتریان تکراری نجات دهنده آن ها هستند. بنابراین، همراه با تلاش برای جلب تازه واردان، هر چه بیشتر برای جلب مشتریان همیشگی خود فعالیت کنید زیرا آن ها هستند که تا همیشه پشتیبان شما خواهند بود و شما نیز در دراز مدت نتایج مطلوب تری را شاهد خواهید بود.

۱۰٫ از درگیر شدن با تکنولوژی جهانی بیش از حد جلوگیری کنید
دوستان عزیز مورد بعدی این است که شما باید از درگیر شدن بیش از حد در جهان با تکنولوژی بالا جلوگیری کنید، اما بدانید که چگونه از مزایای آن استفاده کنید. یکی از شگفت انگیز ترین جنبه های اینترنت از زمان آغاز تا کنون، این است که یک کسب و کار یک یا دو نفره می تواند زمینه ی یک وب سایت فوق العاده به اندازه یک شرکت ۵۰ میلیون دلاری را داشته باشد و هیچ کس تفاوت را نداند که این برای کسب و کار های کوچک بسیار خوب است. اطمینان حاصل کنید که مناسب نیازهایتان از دنیای تکنولوژی بهره ببرید. بهترین فن آوری آن است که به شما کمک کند نه آنکه شما را تحت تاثیر قرار دهد.

ممنونم از همراهی شما دوستان
در ادامه این اموزش نیز همراه من باشید