سلام خدمت کاربران عزیز رجیران  در خدمتتون هستیم با یکی دیگر از آموزش های وردپرس در این بهش می خوام یک هک بسیار حرفه ای و کاربردی رو بهتون معرفی کنم مطمئنا برای سایت های زیادی کاربرد خواهد داشت در این هک وردپرس می خوایم روی بخش فرم دیدگاهها کار کنیم دوستانی سوال کرده بودن که چطور می تونیم در قسمت دیدگاهها فیلد مربوط به آدرس ایمیل و سایت رو برداریم چرا که برخی سایت ها زمینه کاریشون به صورتی هست که کاربرانشون در محیط اینترنت نیستن و ایمیل یا سایت ندارن البته وارد کردن آدرس ایمیل الزامی هست ولی وب سایت اختیاری.

حذف فیلد ایمیل و سایت از فرم دیدگاهها ی وردپرس

حالا در یک سایت یک کاربر مبتدی نمیدونه که آدرس سایت اختیاری و از نوشتن دیدگاه صرف نظر می کنه شاید فکر کنید لازمه سراغ فایل comments.php قالب وردپرس مورد نظر بریم چرا که بخش فرم دیدگاه در این فایل کدنویسی شده. نه کاری به این فایل نداریم درسته که کدنویسی بخش فرم نظرات در این فایل هست اما می خوایم با یه کد ساده این کار رو انجام بدیم و یه گزینه کوچولو رو در قسمت تنظیمات وردپرس تیکش رو برداریم.

نحوه حذف فبلد ایمیل و سایت در فرم دیدگاههای وردپرس ابتدا فایل functions.php  قالب وردپرس مورد نظر رو باز کنید می تونید داخل هاست برید مسیر فایل های وردپرس و پوشه قالب این فایل اونجاست یا در قسمت مدیریت وردپرس گزینه نمایش / ویرایشگر و در ستون سمت چپ دنبال فایل functions.php بگردید. بعد از این که این فایل رو پیدا کردید باید قطعه کد زیر رو باید به این فایل اضافه کنید توجه داشته باشید قبل از تغییرات از این فایل یه کپی نگه ندارید ( کد رو در کحل مناسب قرار بدید مثلا قبل از ?> )

۱
۲
۳
۴
۵
۶
function remove_comment_fields($fields) {
    unset($fields['email']);
    unset($fields['url']);
    return $fields;
}
add_filter('comment_form_default_fields', 'remove_comment_fields');

خوب بعد از افزونه کد بالا با فایل functions.php فایل رو ذخیره کنید , تا اینجا نصف کار رو انجام دادیم با افزودن کد بالا به فایل فانکشن مشخص کردیم که دیگه فیلد آدرس ایمیل و آدرس وب سایت در فرم نظرات نمایش داده نشه , با این وجود اگه بخواید یه دیدگاه ثبت کنید خطا میده که فیلد های الزامی رو کامل کنید.

حالا برای رفع این خطا هم برید به قسمت تنظیمات وردپرس بخش گفتوگوها در این قسمت دنبال گزینه ”  ” بگردید و تیکش و بردارید و تنظیمات رو ذخیره کنید.

خسته نباشید کار تموم شد.

امیدواریم این آموزش وردپرس هم براتون مفید واقع بشه.