خیلی از سایت ها و افرادی که به تازگی یه سایتو تاسیس می کنن ،اولین و آخرین هدفشون جذب بازدید کنندست.این یکی از اهداف ار هر وب مستری هست ولی هدف یه سایت  باید درج محتوای اون سایت در ذهن  کاربراش باشه.هر هدفی رو که دنبال می کنید باید محتوای سایتتون رو مد نظر بگیرید.اگه از بیست تا پستی که می نویسید فقط یه نظر دریافت می کنید دلیلی بر عدم محبوبیت سایت شما نیست.هر چند که نظرات بالای هر سایت نشانگر تعامل بالای بازدید کننده ها با شماست.پس باید روی محتوای سایت  توجه بالایی داشته باشید.موضوعی که قصد دارم امروز روس تمرکز کنم محتوای سایت شما یا مباحثی کلیشه ای از این قبیل نیست .همه ی این صحبت ها مقدمه ای بود برای شروع این مقاله:حذف تاریخ هر پست جهت افزاش بازید!

سئو وردپرس حذف تاریخ  درج هر پست و معایب آن

……………………………………………………

چرا برخی تاریخ درج هر پست رو حذف می کنن؟

بعضی از افراد دوست دارن که تاریخ هر پستو از صفحه اصلی و در بالای هر پست حذف کنن.یکی از مهم ترین استدلال ها برای این کار اینه که حس می کنن پست های  قدیمی با این کار راکد می مونه و بازدید کننده ها توجهی به پست های قدیمی تر ندارن. در حالی که تمامی پست ها ارزشمندن!.پس  مدیران سایتی که این راهو انتخاب می کنن باید هر پست رو به روز رسانی کنن تا اون پست جز نتایج مورد جست و جوی هر کاربر باشه  و بهش توجه کنه. مثلا سایتی مثل wikipedia همین کارو اعمال کرده و هیچ تاریخی برای مطالبش در نظر نمی گیره.شاید شما هم فکر کنید که قراره سایت شما به یه مرجع تبدیل شه.به هر حال با این کار مشکلات زیادی برای شما پیش میاد.مطالب در هر سایتی بعد از نوشته شدن و حذف از صفحه اصلی دو حالت براش پیش میاد:یا به صورت مطلب مرتبط به نمایش گذاشته می شه یا به صورت پست ها ی قدیمی که گاها به نحوه طراحی قالب وردپرس شما بستگی داره.این تفکر که پست هایی که اپدیت نشدن از نگاه بازدید کننده محروم می مونن باعث میشه شما تاریخ مطالبو حذف کنید.

 

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

معایب حذف تاریخ هر پست و تاثیر آن بر بهینه بودن سایت:

شاید با این کار فکر کنید که  حقه ی خوبی رو به کار گرفتید و می تونید تمامی مطالب سایتتون رو به روز داشته باشید.ولی انجام این کار تا چه زمانی ممکنه؟! با گسترده شدن سایت شما و افزایش تعداد مطالبتون  یا ممکنه که هر بار به پست ها سر بزندید و اونارو به روز رسانی کنید؟ به روز رسانی هر پست برای خواننده های مطالب شما خسته کننده نمیشه؟ قطعا این کار باعث کاهش جذابیت سایت شما میشه.سایت شما نباید تازگی مطالبش رو از دست بده.حالا چه راه حلی وجود داره که درعین درج محتوای تازه  درسایت مطالب قبلی رو هم حفظ کنیم و به روز داشته باشیم؟! اگه فکر می کنید با این کار موتور های جست و جوگر رو می تونید فریب بدید خیلی سهل انگاری کردید.نقشه ی سایت شما تمامی تاریخ های انتشار رو ثبت می کنه و موتور های جست و جو رو هدایت می کنه.

 

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

راه حل:

اون چه که ما از درجش خودداری می کنیم تاریخ درج پست  نیست بلکه تاریخ انتشار پسته.همین تاریخ انتشاره که باعث میشه مطالب راکد شن.برای حل این مشکل وردپرس راه حلی رو پیش پای شما قرار داده.بخش با نام  “last updated date” کافیه شما نمایش تاریخ انتشار رو با  با تاریخ به روز رسانی در متا دیتا و به وسیله کد زیر جایگزین کنید:

۱
Last updated on <time datetime="<?php the_modified_time('Y-m-d'); ?>"><?php the_modified_time('F jS, Y'); ?></time>

توابع زمانی تعریف شده در وردپرس  اخرین زمانی رو که شما پست رو آپدیت کردید چک می کنه.اگه آخرین زمانی که پست به روز شده همون زمانی باشه که پست منتشر شده وردپرس تاریخ انتشار رو نمایش میده.اما اگه مثلا شش ماه بعد شما دوباره به این پست رجوع کنید و اونو آپدیت کنید وردپرس تاریخ پست رو با تاریخ  به روزرسانی تعویض می کنه.امروزه تاریخ به روز رسانی هر پست از تاریخ انتشارش خیلی مهم تره. با درج کد بالا در نقشه سایت شما تاریخ به روز رسانی ثبت میشه و نه تاریخ انتشار و برهمین اساس موتورهای جست وجو یی مثل گوگل به سمت مطلب شما هدایت میشن.

 

………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

اگه تابه حال از راه حذف تاریخ از مطالب سایتتون رو پیش میبردید بهتره از این به بعد با درج کد بالا  از راه دست و مطمین اقدام کنید.