در بخش اول از همین آموزش ، به صورت کلی با افزونه ی Postmatic آشنا شدید.این افزونه با این که به تازگی منتشر شده است، تعداد دانلود آن بالا بوده است و همین امر نشانگر آن است که این افزونه و استفاده از آن مفید واقع شده است.در بخش ابتدایی گفتیم که این افزونه برای مدیریت سریع تر و بهتر نظرات در وردپرس می باشد.در واقع مهم ترین جنبه ی این افزونه مربوط به کاربرانی است که در وب سایت شما نظر میگذارند. گفتیم که اصل این افزونه ایجاد یک خبرنامه مشابه با افزونه های وردپرسی دیگر است، اما آن چه که این افزونه را نسبت به سایرین متمایز کرده است، امکان ارسال نظر بدون حضور مستقیم در وب سایت وردپرسی برای کاربران  می باشد. در ادامه ی مطلب گذشته ، با ویژگی های کاربردی این افزونه آشنا می شوید.با ما همراه باشید.

آشنایی با افزونه Postmatic

گفتیم که بعد ازنصب  و فعال سازی این افزونه ،منوی مربوط به افزونه از ناحیه ی تنظیمات افزونه مشابه شکل زیر می باشد:

 

در صورتی که از افزونه ی دیگری برای ارسال خبرنامه تا به حال استفاده میکردید، این افزونه قابلیت استخراج اطلاعات از افزونه قبلی را دارد.

بعد از این که در وب سایت خود تنیمات مربوط به افزونه را انجام دادید ، با استفاده از ویجت خود افزونه ، بخشی را در منوی وب سایت یا سایدبار بری ثبت نام کردن سایر کاربران ایجاد کنید.

به دلیل این که افزونه ی Postmatic ، یک افزونه ی محلی وردپرس می باشد، در واقع به زباندیگر توسط تیم وردس طراحی شده است ، لذا با هر گونه افزونه ای که برای درج نظر در وردپرس روی وب سایت شما باشد ، سازگاری دارد.

برای مدیر وب سایت نیز این قابلیت وجود دارد که بد ارسال هر نظری در وردپرس ، یک ایمیل برای اطلاع رسانی به ادمین وب سایت نیز ارسال شود. با استفاده از همین ایمیل های اطلاع رسانی می توانید از طریق ایمیل به داشبورد وردپرس خود به سادگی دسترسی پیدا کنید.

نکته: وب سایت این افزونه ، یک افزونه ی جداگانه برای وب سایت هایی که داد نظرات ان ها بالغ بر صد تا باشد، معرفی کرده است. افزونه ی Crowd Control یک افزونه ی کاربردی وردپرسی می باشد که  وب سایت شما ترافیک بالایی داشته باشد، جایگزین خوبی برای سیستم ارسال دیدگاه های پیش فرض در وردپسیاشد.

نحو ی عملکرد افزونه ی Postmatic

با استفاده از این افزونه درخواهید یافت که تنها راه موجود برای افزایش تعامل کاربران در وب سایت ، ارسال پست ای روزانه در وب سایت و آپدیت های دائمی نیست.

با این افزونه عملا خیلی از کاربران دیگر به صت مستقیم به وب سایت شما سر نمیزنند.هر یک از کاربران مطالب جدید را در ایمیل خود می تواند مطالعه کند ،  خود نظرات را ثبت کند و در صورتی که به نظر وی پاسخ داده شد، آن را در ایمیل مشاهده کند.

دیگر کاربردی که این افزونه دارد، ساگاری آن با دیگر دستگاه ها نظیر موبایل است..

کاربرد دیگری که این افزونه دارد، سازگاری آن با دیگر دستگاه ها نظیر موبایل است. حتی در صورتی که از یک قالب کامل وردپرسی استفاده کنید که بتوانید به راحتی وب سایت را از طریق آن مشاهده کنید، باز هم ممکن است به دلیل قدیمی بودن موبایل هایی که کاربران استفاده می کنند، امکان استفاده از سیستم ارسال نظر مشکل باشد.خوش بختانه با استفاده از این افزونه به راحتی می توانید از صحت نمایش سیستم نظرات وردپرس در موبایل نیز اطمینان حاصل کنید.

قابلیت بعدی افزونه ، نمایش نظرات وب سایت حتی در صورت تغییر کاربری وب سایت است.مثلا اگر وب سایت شما ازیک وب سایت خبری به یک انجمن تغییر کند ، به سادگی نظرات وب سایت قبلی روی وب سایت جدید نیز قابل نمایش می باشد.

 

تاثیر افزونه ی Postmatic بر ترافیک وب سایت

سوال دیگری که درباره ی استفاده از این افزونه پیش می آید این است که آیا نصب این افزونه با توجه به این که کاربران دیگر برای نظردهی و مطالعه ی پست ها به سایت مراجعه نمی کنند ، برای وب سایت مضر نیست؟

دقت داشته باشد که کاهش بازدیدکنندگان یک وب سایت ارتباط مستقیمی با این افزونه ندارد. درصورتی که محتوای وب سایت شما به گونه ای باشد که  کاربران برای مطالعه ی روزانه ی مطالب به وب سایت شما مراجعه کنند ، مسلما نصب این افزونه نه تنها سبب کاهش ترافیک وب سایت نمیشود، بلکه باعث میشود کاربرانی که زمان زیادی برای چک کردن محتوای وب سایت ندارند، بتوانند در ایمیل خود از اطلاعات بهره مند شوند و حتی گاهی به صورت  مستقیم  به خود وب سایت برای استفاده از دیگر خدمات آن سر بزنند.مثلا با نصب این افزونه حتی می توان فرصت بیشتری برای دیده شدن پست ها و مطالب قدیمی وب سایت فراهم کرد.

نکته:بخش هایی در وب سایت هیچ گاه با استفاده از این افزونه در ایمیل افراد قابل مشاهده نیستند.بخش هایی نظیر فروشگاه وب سایت ،لینک های دانلود ، بخش هایی از یک مطلب که ممکن است در ایمیل قابل ارسال نباشد و ….

بنابراین برای دسترسی به این بخش ها، حتما کاربران به وب سایت شما سر میزنند و ترافیک تکاهش نمی یابد.

نتیجه گیری:

در صورتی که شما مدیر وب سایت هستید ،از اهمیت بخش نظرات وب سایت مطلع هستید. این افزونه را برای یک هفته تست کنید و در صورتی که با مشکلی در استفاده از این افزونه مواجه شدید، آن را از طریق بخش نظرات با ما در میان بگذارید.