دوستان  عزیزم وقت بخیر. حال شما خوب هست؟ امیدوارم خوب و سلامت آماده یکی دیگر از اموزش های وردپرس با ما باشید. این آموزش وردپرس در مورد تغییر استایل پست ها است.دوستان امیدوارم این اموزش ما بتواند برای شما مفید باشد و شما بتوانید به خوبی از ان استفاده کرده و موفق باشید. با اینکه در این اموزش کوتاه وقت کمی را از شما عزیزان میگیریم و اما مورد بسیار خوب و مناسبی را به شما آموزش میدهیم.
تغییر استایل پست نخست در وردپرس

همیشه در وب سایت ها خواه وردپرس و یا غیر وردپرس دیده اید که همیشه پست نخست وب سایت مهمترین بوده است و همچنین تازه ترین پستی که منتشر شده است.اما این پست در صورتی انتشار به صورت عادی نبوده و دارای استایل هایی بوده که ان را با بقیه پست های منتشر شده شما در وب سایت وردپرسی متمایز میکرده است.اما خب دوستان تا بحال شده از خود بپرسید که چگونه استایل پستت اول نسبت به سایر پست ها متمایز است؟ روش کار بسیار ساده است و هیچ کار خاصی نیاز نیست صورت دهید.

برای این منظور فقط کافیست از تکه کد زیر استفاده کنید.توجه کنید که در ابتدا این کد باید به فایل functions.php که در پوشه قالب وردپرس وب سایت وردپرسی شما قرار دارد اضافه شود.
۱

add_filter( ‘post_class’, ‘wps_first_post_class’ );

حال بعد از این کار کد زیر را در آن قرار دهید
۱
۲
۳
۴
۵
۶

function wps_first_post_class( $classes ) {
global $wp_query;
if( 0 == $wp_query->current_post )
$classes[] = ‘first’;
return $classes;
}

حب عزیزان قبل از قرار دادن این کد ها از وب سایت خود و فایل های وب سایت خود نسخه پشتیبان تهیه کنید که وب سایت شما دچار مشکل نشود.این آموزش هم ب اتمام رسید.خیلی ممنونم از شما که تا اینحا با من همراه بودید.موفق و پیروز باشید