لینکدین علاوه بر ارایه‌ی خدمات مرتبط با شغل و کسب‌وکار، به شما کمک می‌کند تا با میلیون‌ها نفر در ارتباط باشید.
همه‌ی ما می‌دانیم که لینکدین، برای کسانی که قصد برقراری یک شبکه‌ی حرفه‌ای و ایجاد ارتباط با همکاران یا کارفرمایان احتمالی را دارند، بهترین پلتفرم محسوب می‌شود. شما چه بخواهید کسب‌وکار خود را ارتقا دهید، چه یک شغل جدید برای خود دست‌و‌پا کنید، باید از بین خیل عظیم افراد مختلف، خود را متمایز کنید. در اینجا ۵ شیوه موثر برای اینکه بیشتر در لینکدین دیده شوید، برای شما آورده شده است.
۱. دوستان خود را به‌خاطر مهارت‌هایشان سفارش و تایید (Endorse) کنید

تایید دیگران طی دو مرحله به انجام می‌رسد. در ابتدا، شما یک عمل مثبت انجام می‌دهید و دوستتان اعلانیه‌ای از طرف شما دریافت می‌کند و می‌تواند به کار شما واکنش متقابل نشان دهد. هرچه تایید و سفارش دیگری از جانب دیگران دریافت کنید، به نفع شما است. این‌ کار باعث جذاب‌تر شدن پروفایل شما می‌شود و آن را برای کارفرمایانی که در پی استخدام افرادی با مهارت‌های خاص هستند بیشتر قابل توجه و مشاهده می‌کند.

همچنین بسیار مهم است که دوستان فعلی و سابق خود را از آنچه به خوبی انجام می‌دهند آگاه کنید. این‌کار را از طریق ارسال پیغام‌های تایید و سفارش، انجام دهید. این کار علاوه براین موجب می‌شود که در زمان تعامل با دیگران در گروه‌های چت قدرت بیشتری داشته باشید.
۲. در جستجوی پیشنهادها باشید

از درخواست پیشنهاد از سوی همکاران مورد اعتمادی که می‌شناسید و می‌دانید با کار شما آشنایی دارند هراسان نباشید. اگر می‌خواهید موفق باشید، باید فعال باشید. مستقیما درخواست پیشنهاد کنید. اغلب افراد اگر به مهارت‌ها و توانایی‌های شما به عنوان یک مختصص اطمینان داشته باشند از ارائه‌ی پیشنهاد استقبال خواهند کرد. تنها کاری که برای جبران باید انجام دهید تایید و سفارش متقابل مهارت‌های آنها است.

در قبال اظهارنظرهایی که در مورد دیگران می‌کنید کاملا صادق باشید. اگر در این زمینه درستکار نباشید، دیگران نیز در آینده همین رفتار را با شما خواهند کرد.
۳. رزومه خود را تکمیل کنید

رزومه‌ی شما مثل ویترین مغازه در پروفایل شما محسوب می‌شود. این اولین چیزی است که هر بازدیدکننده با آن مواجه می‌شود. رزومه‌ شامل یک معرفی کوتاه از توانمندی‌های شما و علت حضور شما در لینکدین است. آن را مختصر و مفید تهیه کنید. علاوه بر این، ظاهر اول شخص را باید همیشه حفظ کنید. این رزومه یک درخواست کار نیست. بنابراین همان‌طور که از ورود افراد دیگر به قلمرو خود استقبال می‌کنید، آن را شخصی نگاه دارید.
۴. لینکدین خود را به دیگر حساب‌هایتان در شبکه‌های مجازی متصل کنید

لینکدین خود را به فید خبری حساب رسمی و حرفه‌ای توییترتان متصل کنید.  شما می‌خواهید که با فالوررهای خود در پلتفرم‌های چندگانه و مختلف در ارتباط باشید، چرا که هدف اصلی در لینکدین این است که هرچه بیشتر با افراد مختلف در ارتباط باشید. با افزایش تعداد ارتباطات خود، می‌توانید در دید افراد غریبه بیشتر به چشم آیید. تمرکز شما در این پلتفرم باید روی ایجاد شبکه‌ی بزرگ‌تری از هر تعداد مخاطب ممکن قرار داشته باشد.
۵. فهرست “افرادی که شاید بشناسید” را مرور کنید

فهرست افرادی که احتمالا می‌شناسید موتور جستجوی لینکدین محسوب می‌شود و شیوه‌ی پیشنهاددهی آن، یا براساس ارتباط مخاطبان مشترک یا از طریق تطبیق برخی خصیصه‌های یکسان عمل می‌کند. مثل پیشنهاد دوستی به دو فردی که در یک مدرسه مشترک تحصیل کرده‌اند. گاهی اوقات این بخش را مرور کنید، شاید با فرد آشنایی برخورد کردید.

برقراری ارتباط جدید با افراد جدید را ادامه دهید و تعداد ارتباطات خود را گسترش دهید. این کار باعث می‌شود تا با افراد بیشتری آشنایی پیدا کنید.
همیشه فعال باشید

این پنج نکته می‌توانند به برقراری ارتباط شما با افراد بیشتر و دیده شدن بیشتر در لینکدین کمک کنند. رمز موفقیت اصلی در لینکدین این است که همیشه فعالیت خود را حفظ کنید. به گروها بپیوندید و از این طریق میزان بازدید از پروفایل خود را افزایش دهید. از این نکته‌ها استفاده کنید و گسترش حساب لینکدین خود را به یک اولویت کاری تبدیل کنید.