سلام دوستان؛حالتون خوبه با اموزشهای امروز ما که درمورد ارسال خبرنامه به کاربران در وردپرس میباشد همراه باشید..

بارها در مورد خبرنامه ها و ارسال آن ها و منطق آن صحبت کردیم. گفتیم که برای هر وبسایت تجاری که به صورت جدی فعالیت می کند لازم است که برای اطلاع دادن بعضی موارد اعم از مقالات تازه و جالب وبسایت، محصولاتی جدید و به صورت کلی اتفاقات جدیدی که در وبسایت رخ می دهد، از یک سیستم خبرنامه ی قدرتمند بهره مند شود. این اتفاق اگر به صورت استاندارد صورت گیرد نه تنها آزار دهنده نیست بلکه باعث جذب مشتریان بسیاری می شود.

خبرنامه های قدرتمند بسیاری از جمله mailchimp و mailerlite موجود هستند که کار کردن با آن ها راحت و کاربردی است. تمامی این خبرنامه های خوب دارای افزونه های وردپرسی برای اتصال به وبسایت های وردپرسی هستند و برای این اتصال تنها با یک API Key می توانند عملیات خود را انجام دهند. همچنین دارای فرم های جهت اشتراک در آن ها را می توان در وبسایت وردپرسی ساخت.

در آموزش وردپرس امروز می خواهیم سیستم دیگری به نام Sendinblue را بررسی کرده و راه اتصال آن به وردپرس را مطرح کنیم.
حتما بخوانید  ۲۱ ترفند وردپرس که لازمتان میشود !
افزونه SendinBlue

یکی دیگر از بهترین ها در حوزه ی ارسال خبرنامه و ایمیل مارکتینگ سیستم SendinBlue می باشد که افزونه ی وردپرسی نیز دارد.

برای نصب و راه اندازی این افزونه به پیشخوان وردپرس رفته و در مسیر افزونه ها آن را نصب و سپس فعال می کنیم. پس از فعال سازی گزینه ی Sendinblue در پیشخوان وردپرس ظاهر می شود.

همانطور که میبینید شامل چندین زیر منو می باشد که همه ی این موارد با اتصال به وبسایت اصلی Sendinblue کار می کنند. پس از گام اول باید در وبسایت عضو شویم تا بتوانیم آن را به وردپرس متصل کنیم! همانند سایر سیستم های ارسال ایمیل malchimp، Mailerlite و…
عضویت در Sendinblue

همانطور که در تصویر بالا مشاهده می کنید می توانید با وارد کردن نام شرکت یا هر نامی، آدرس ایمیل و انتخاب یک پسورد که حداقل ۸ کاراکتر باشد در این سایت عضو شوید.پس از عضویت به راحتی می توانید از اکانت کاربری که ایجاد کرده اید API Key را دریافت کنید…

در بالا می توانید هم از منوی سمت چپ گزینه ی SMTP& API را مشاهده کنید و هم از بخش اکانت کاربری این گزینه را کلیک کنید. حال به سراغ وبسایت وردپرسی خود رفته و محل قرار گیری کد را پیدا میکنیم.
حتما بخوانید  افزونه مخفی کردن دسته
Home

در زیر منوی Home می توانید در جایگاهی که مشاهده می کنید کد API را جهت اتصال سیستم Sendinblue و وردپرس وارد کنید و بر روی دکمه ی login کلیک کنید تا اکانت کاربری شما تایید شود. حال در همان صفحه ی home می توانید اکانت خود را به همراه هر فعالیتی که در sendinblue انجام شده مشاهده کنید:

همانطور که ملاحظه می کنید تمامی اتفاقاتی که می افتد و تمامی دریافت ها و ارسال ها در این صفحه نمایش داده می شود.
Forms

با کمک این بخش می توانید فرم عضویت در خبرنامه را بسازید. در حال حاضر نمونه ای موجود است که می توانیم تغییراتی روی آن اعمال کنیم…

سپس شورت کدی را که در اختیار شما قرار می دهد می توانید در برگه ها قرار دهید. همچنین می توانید از بخش ابزارک ها ابزارک Sendinblue widget را انتخاب کنید . در بخشی از وبسایت خود قرار دهید.
Lists

از این بخش می توانید لیست های کاربری بسازید و همچنین لیست هایی که در وبسایت Sendinblue دارید را مدیریت کنید.
Statistics

همچنین می توانید آمارهای فعالیت های خود را در سیستم Sendinblue مشاهده کنید.
جمع بندی!

یکی دیگر از سیستم های ارسال خبرنامه و ایمیل مارکتینگ Sendinblue می باشد که می توان به کمک آن اتصالی با وردپرس برقرار کرد و به کاربران وردپرسی خبرنامه هایی را ارسال کرد.