سلام دوستان عزیز وقت شما بخیر
در ادامه آموزش های بازاریابی در خدمت شما عزیزان هستیم.در این سری از آموزش ها کمی در مورد بازاریابی عصبی صحبت میکنیم که یکی از حرفه ای ترین روش های بازاریابی است و شما عزیزان میتوانید از آن در کسب و کار های خود استفاده کنید البته با دانستن راه و روش های آن.پس تا انتها با من همراه باشید

دوستان عزیز بازاریابی عصبی، عرصه ای جدید در تحقیقات بازاریابی می باشد که در آن محققان به مطالعه و بررسی پاسخ موثر، آگاهانه و حسی حرکتی مصرف کنندگان و مشتریان کسب و کار ها به محرک های ایجاد شده توسط ابزارهای بازاریابی می پردازند. محققان از تکنولوژی هایی مانند FMRI (تکنولوژی عکسبرداری با تشدید مغناطیسی تابعی) برای این امر استفاده میکنند تا تغییرات فعالیتی بخشهایی از مغز مشتریان را مشخص کنند و همچنین از تکنولوژی EEG (تکنولوژی الکتروانسفالوگرافی) وSST (تکنولوژی حالت ثابت) استفاده میکنند تا فعالیت در طیف ناحیه ای خاص از واکنش مغز را بسنجند و همچنین در این روش محققان از سنسورهای مخصوصی استفاده می کنند تا بتوانند درک کنند که چرا مشتریان هر کسب و کار و خدماتی هنگام خرید، تصمیم خاصی را می گیرند و اینکه کدام قسمت از مغز به آنها می گوید که کار خاصی را انجام دهند.

دوستان عزیز شرکتهایی از قبیل گوگل (Google)، سی بی اس(CBS) و فریتو لی (Frito-Lay) در مورد تبلیغات یا محصولاتشان از خدمات بازاریابی عصبی استفاده کرده اند.عبارت بازاریابی عصبی یا Neuromarketing برای اولین بار توسط Ale Smidts در سال ۲۰۰۲ مطرح شد.

بازاریابی عصبی چیست؟
دوستان عزیز این تکنولوژی در مورد مدلی بحث می کند که در آن بخش اصلی پیکره فکری فعالیت بشری در ناحیه ی ناخداگاه مغز انسان اتفاق می افتد که در مراحل پایین آگاهی کنترل شده قرار می گیرد. اساس بازاریابی عصبی Meme می باشد. Meme یک واحد اطلاعاتی ذخیره شده در مغز انسان ها است. این واحدهای مغزی بر شخص و اشخاصی که در حال تصمیم گیری در مدت ۲٫۶ ثانیه می باشند تاثیر می گذارند. اگر Meme به طور مناسب انتخاب شود ما چیزهای خوب مثل جکها یا آوازها را به یاد می آوریم و آنها را به اشتراک می گذاریم. Meme ها در حافظه می مانند و توسط بازاریاب ها تحت تاثیر قرارمی گیرند.

در ادامه همراه من باشید