امروز با یکی دیگر از روش های بازاریابی آشنا می شویم که متاسفانه جایگاه خوبی در بازاریابی های اینترنتی نتوانسته پیدا کند ،بازاریابی بلاگینگ تنها بازاریابی می باشد که کمتر مورد استفاده عموم قرار گرفته است.

آیا شما تا به حال اسم بازار یابی بلاگینگ راشنیده اید؟؟و تعریفی از آن می دانید؟
حال به تعریف و توضیحی از بازاریابی بلاگینگ و بلاگ می پردازم:

بلاگ: درواقع بلاگ از WEBLOG گرفته شده است.که دارای دو بخش WEB و LOG می باشد.منظور از LOG ثبت هر نوع اطلاعاتی از قبیل وقایع روزانه ، مقالات علمی به صورت مدون است و منظور از WEB که همانطور معلوم می باشد محیط وب است.پس وبلاگ یعنی ثبت اطلاعاتی به صورت مدون و در یک ساختار مرتب در وب است که برای سهولت به آن بلاگ می گویند.
بلاگینگ: هرنوع فعالیت در بلاگ را بلاگینگ می گویند.

بلاگسفر: در واقع به مصرف شبکه ارتباطی در بلاگ می گویند یعنی اینکه بلاگر ها تمایل دارند با بلاگ هایی که برای آنها جذاب است لینک بزنند ، در این صورت به آن بلاگسفر می گویند.

نقش و جایگاه بلاگینگ در بازاریابی: چون که بلاگ ها اطلاعات به روز و جدیدی را ارائه می دهند در نزد موتورهای جستجو دارای ارزش بالایی هستند و کاربران همیشه به دنبال مطالب به روز می باشند پس به سراغ بلاگ های به روز و مورد علاقه خود می روند.پس بلاگ یک سری مشتریان بالقوه در حیطه موضوعات خود دارد ، پس لازم است که به معرفی محصولات خود در میان مطالبی که در بلاگ منتشر می شود بپردازیم.بلاگ ها می توانند در تمام زمینه های موجود منتشر شوند و مدیر از آن به عنوان سود دهی برای خود استفاده کند و محصولات خود را به کاربران نشان دهد.

با استفاده از روش های نوین مدیریتی می توانید بلاگی داشته باشید که در افزایش در آمد شما موثر باشد.

چطور بلاگینگ کنیم؟؟
همانطور که دیده اید مدیران اکثر بلاگ ها از مطالب بلاگ های دیگر استفاده می کنند و آنها را در بلاگ خود کپی می کنند که این کار درست نمی باشد و باعث پایین آمدن ارزش آنها در نزد موتورهای جستجو می شود ، کاربران زیادی به این بلاگ ها مراجعه نمی کنند و نمیتوان از چنین بلاگی برای تبلیغات محصولات استفاده کرد.

یک راه مناسب برای بلاگینگ سرچ موضوعات به روز در گوگل و مطالعه نتایج بدست آمده و با نتیجه گیری از مطالب ، خودتان آنها را به زبان خود بنویسید و از روی آن مطالب رونویسی نکنید

ارزش بلاگینگ: در واقع بلاگینگ مانند آگهی های روزنامه ای برای کسب کار شما می باشد ، چون در دسترس ترین برای تبلیغات شما است و به راحتی کاربران می توانند در موتورهای جستجو آنها را بیابند.
پس بهتر است از بلاگینگ هم در کسب وکار خود استفاده کنید تا مشتریان بالقوه ای را به سمت خود بکشید!!!!!!!!!!!!!!!!!

درست کردن بلاگ رایگان است و کار سختی نیست ، برای درست کردن بلاگ به زبان انگلیسی به آدرس http://new.blogger.com و برای ساخت بلاگ های فارسی به آدرس http://www.blogfa.com مراجع کنید

این آموزش هم به پایان رسید
امیدوارم در کسب و کار خودتان استفاده کنید و موفق شوید