اینترنت نامحدود تا دو هفته‌ آینده عرضه خواهد شد
معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات بعد از تصویب روش عرضه‌ی اینترنت نامحدود در کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات اعلام کرد که این مصوبه در هفته‌ی جاری به تمام شرکت‌هایی که در حوزه‌ی اینترنت فعال هستند ابلاغ خواهد شد و پس از آن ارائه دهندگان سرویس‌های اینترنتی یک هفته برای اجرای مصوبه‌ی عرضه‌ی اینترنت نامحدود فرصت خواهند داشت.

پس از تصویب این طرح قرار بود یک بازه‌ی چند هفته‌ای برای اجرایی کردن این طرح در نظر گرفته شود ولی این طور به نظر می‌رسد که تا دو هفته‌ی آینده شیوه‌ی عرضه‌ی اینترنت در کشور تغییر خواهد کرد و طرح جدید جایگزین طرح فروش اینترنت به صورت حجمی خواهد شد.

تغییر در روش عرضه به دلیل افزایش تقاضا برای استفاده از اینترنت در ایران و به خصوص تغییر الگوی مصرف ایرانیان در زمینه‌ی استفاده از اینترنت است. بر اساس این طرح کاربران می‌توانند سرویس مورد نظر خود را بر اساس سرعت خریداری کنند و دیگر نیازی به خرید حجم نیست، این موضوع به معنای استفاده‌ی نامحدود نیست، زیرا به گفته‌ی علی اصغر عمیدیان در تکنولوژی چیزی به عنوان نامحدود وجود ندارد.

 طبق اعلام مسئولان بر اساس مدل نهایی‌، هر بسته‌ی اینترنتی شامل یک کف و یک سقف سرعت است و برای حفظ کیفیت و سرعت ADSL، سرعت سرویس نباید از کف کمتر باشد و این موضوع در این مدل تضمین شده‌ است. سرعت‌های این بسته‌ها شاملِ تا دو مگابیت بر ثانیه، تا شش مگابیت بر ثانیه و ۱۶ مگابیت بر ثانیه هستند.