سلام دوستان عزیز ؛حالتون خوبه؟ اموزش امروز ما  درمورد ایجاد فرم ساز قدرتمند در وردپرس است امیدوارم که این مطلب برایتان مفید باشد.  در هر سایتی فرم هایی به چشم می خورد اعم از فرم تماس، فرم عضویت، فرم ورود و…! در واقع این چنین می توان گفت که به هر نوع فعالیتی که مشغول باشید در هر بخش از سایت خود به ساخت فرم هایی نیازمند خواهید بود. فرض کنید باید کاری کنید تا کاربران در سایت شما ثبت نام کنند پس باید فرمی داشته باشید که امکان ایجاد عضویت کاربران را فراهم کند و

سپس فرمی وجود داشته باشد که کاربران عضو شده بتوانند وارد وبسایت شما شوند. یا اینکه می خواهید کاربرانتان عضو خبرنامه شوند، باید فرمی وجود داشته باشد که از طریق آن بتوانند به راحتی عضویت خود را در خبرنامه ثبت کنند. از همه مهم تر و اساسی تر وجود یک فرم برای برقراری ارتباط و تماس با شماست! برای اینکه کاربران سایت از شما رضایت داشته باشند لازم است تا امکان برقراری ارتباط با شما را حتما داشته باشند و برای این امر مهم نیز نیازمند ساخت یک فرم جهت برقراری ارتباط هستید.
فرم ساز های بسیاری در وردپرس موجودند که از معروف ترین آن ها می توان به فرم تماس ۷ اشاره کرد. تقریبا از ابتدای وجود یک سایت چنین فرمی نیز اولین پیشنهاد می تواند باشد، همچنین فرم ساز های پرمیوم مانند qForm میز یکی از بهترین ها در بخش ساخت فرم می باشد.
در آموزش وردپرس امروز نیز تصمیم داریم فرم ساز قدرتمندی را خدمت شما معرفی کنیم که بیش از ۶۰۰۰۰۰ کاربر از آن استفاده می کنند و کاربردهای جالبی دارد.

افزونه Ninja Forms

با کمک فرم ساز Ninja Forms قادر به ساخت فرم های متعددی مانند فرم تماس، فرم عضویت، فرم استخدام و سایر موارد با کمک خاصیت درگ و دراپ خواهیم بود. عملکرد آن بسیار ساده و آسان است و کار کردن با آن لذت بخش!

برای نصب این افزونه به پیشخوان وردپرس رفته و آن را نصب و سپس فعال می کنیم. پس از فعال سازی افزونه گزینه ای با عنوان “Forms” در پیشخوان ظاهر می شود. با کلیک بر روی آن به بخش تنظیمات افزونه منتقل می شویم.

همانطور که در تصویر بالا مشاهده می کنید دارای گزینه های متعددی است که می توانیم آن ها را بررسی کنیم.
Settings

در این بخش می توانیم تنظیمات اصلی افزونه را بررسی کرده و آن را تغییر دهیم. با کلیک روی گزینه ی Settings با دو تب رو به رو خواهیم شد که به بررسی هر یک می پردازیم…
General

Date Format: می توانید فرمت تاریخ را در این قسمت وارد کنید. دقیقا این فرمت را می توانید از بخش تنظیمات همگانی خود دریافت کرده و در اینجا وارد کنید.
Currency Symbol: نماد و واحد پولی خود را تعیین کنید و در این بخش وارد کنید. مثلا در اینجا وارد دلار در نظر گرفته شده است.
حتما بخوانید امکان بارگذاری فایل در ووکامرس با WooCommerce Upload My File

 

در این بخش می توانید تنظیمات دریافت کد امنیتی کپچا را برای فرم های خود دریافت کنید.

 

Remove ALL Ninja Forms data upon uninstall: با علامت زدن این گزینه تمامی اطلاعات فرم ها از پایگاه داده ی وردپرس حذف خواهد شد.
Disable Admin Notices: غیر فعال کردن حالت نمایش فرم ها در پیشخوان وردپرس به ادمین سایت.
Labels

 

اطلاعاتی که در تصویر بالا مشاهده می کنید برچسب های مهم در فرم ها هستند که به صورت پیش فرض انگلیسی بوده و ما آن را به فارسی برگرداندیم.
Import/Export

 

این افزونه قابلیت درون ریزی و برون بری فرم ها و فیلدها را دارد که از این بخش می توانید به راحتی این کار را انجام دهید.
Submissions

در این بخش شما می توانید تمامی ارسال هایی که به فرم های موجود در سایت شما فرستاده شده است را مشاهده کنید. به آن ها پاسخ دهید یا آن ها را حذف کنید.
Add new

 

در اینجا شما می توانید با کمک ابزارهایی که در سمت راست مشاهده می کنید فرم های دلخواه خود را بسازید. همانطور که میبینید برای هر بخش نیز فیلدهای مخصوصی دارد و در واقع فرم ساز کاملی است.

اگر موافق باشید می خواهیم با هم یکی از فرم های ساخته شده را بررسی کنیم…
حتما بخوانید تصویر شاخص برای هر قسمت از وردپرس
Bulid your form

 

در این بخش شما قادر به ساخت فرم دلخواه با کمک ابزار سمت راست خواهید بود.
Email and actions

 

در این قسمت می توانید ایمیل ها را تنظیم کنید.
Settings

 

تنظیماتی که در این صفحه دیده می شود برای نمایش فرم و عنوان آن و پیامی است که پس از ارسال توسط کاربر برای اون فرستاده خواهد شد. حال نتیجه را مشاهده می کنیم…
جمع بندی!

اگر می خواهید ارتباط درستی با کاربران خود برقرار کنید و یا اطلاعاتی را دریافت کنید می توانید فرم هایی بسازید که فعالیت های مختلفی را انجام می دهند. امروز فرم سازی معرفی کردیم که بسیار هوشمندانه می تواند فرم های دلخواه شما را بسازد.