یکی از مدیران اندروید در کمپانی گوگل، تصویری از خوراکی معروف اوریو در حساب رسمی توییتر خود منتشر کرده است که به نظر می‌رسد به نام نسخه‌ی ۸.۰ اندروید اشاره دارد.
شاید کمی زود است که بخواهیم در مورد کدنام نسخه‌ی بزرگ بعدی سیستم‌عامل اندروید صحبت کنیم. اما ظاهرا این‌طور نیست؛ چراکه هیروشی‌ لوک‌هایمر یکی از مدیران اندروید در گوگل، یک تصویر متحرک Gif در حساب‌رسمی توییتر خود منتشر کرده است که بنا به اعلام برخی منابع، این تصویر به‌نوعی به کدنام اندروید ۸.۰ اشاره دارد.

که  نوعی دسر به چشم می‌خورد که با بیسکویت اوریو (Oreo) تزیین شده است.
طبیعتا انتشار این عکس باعث شده است بسیاری به این موضوع فکر کنند که لوک‌هایمر در واقع به نام نسخه‌ی بعدی اندروید اشاره کرده است که این نام شاید اوریو (Oreo) باشد. مسلما این نام از شیوه‌ی نام‌گذاری مرسوم گوگل برای نسخه‌های اصلی سیستم‌عامل اندروید پیروی می‌کند.

البته پیش از این‌که بخواهید روی کلمه‌ی اوریو به‌عنوان نام نسخه‌ی بزرگ بعدی اندروید حساب باز کنیم، بد نیست به ژوئن سال ۲۰۱۶ اشاره کنیم. در آن زمان نیز لوک‌هایمر در حساب توییتر خود تصویری منتشر کرده بود که بر اساس آن، بسیاری از افراد مطمئن شده‌ بودند که نام نسخه‌ی بعدی اندروید، نوتلا (Nutella) خواهد بود. اما در آخر مشخص شد که وی قصد داشته است با مخاطبان خود کمی شوخی کند؛ چراکه یک هفته پس از انتشار عکسی که به نام نوتلا اشاره داشت، گوگل نام نسخه‌ی ۷.۰ اندروید را رسما «نوقا» اعلام کرد.

در هر صورت به نظر می‌رسد تا اوایل ماه ژوئن امسال، نام واقعی سیستم‌عامل اندروید ۸.۰ فاش نخواهد شد.