سلام خدمت شما دوستان گرامی ،حال شما خوبه ؟ وقتتون بخیر باشه ، از اینکه همراه ما هستیداز شما سپاسگذارم ، با اموزشی دیگر از افزونه ها همراه شما هستیم امروز میخوام درمورد افزونه های کاربردی وردپرس کمی توضیح بدم use any font
ویرایشگر متن وردپرس به صورت ساده، دارای امکاناتی برای ویرایش متن می باشد، اما برای سایز و نوع فونت (تایپوگرافی) چنان امکانات جالبی فراهم نکرده اند، برای همین می توان چندین فونت را با امکان ویرایش اندازه به این ویرایشگر اضافه کنیم! برای اینکار افزونه های زیادی معرفی شده اند بخصوص افزونه های ایرانی که فونت های ایرانی نیز با آنهاست. اما افزونه ای که می خواهم به شما معرفی کنم علاوه بر داشتن فونت های داخل خود می توان به آن فونت اضافه کرد و بدون دانش سی اس اس فونت مربوط به یک المان (h1,h2,a,…) را تغییر دهید.
خب این افزونه Use any font نام دارد. این افزونه در حالت استاندارد با فونت های که دارد رایگان می باشد اما اگر کمی بیشتر می خواهید باید کمی پول خرج کنید. برای آنکه بخواهید یک فونت را به مجموعه فونت های این برنامه اضافه کنید ابتدا باید API مربوط به این افزونه را تهیه نمایید برای اینکار API در سطح های مختلفی عرضه شده اند. اگر شما می خواهید که تنها یک فونت خاص را به لیست اضافه کنید می توانید از لاینسس رایگان استفاده کنید در غیر اینصورت باید لاینسس تجاری آن را خریداری کنید.
این افزونه علاوه بر تنظیم فونت مربوط به نوشته های سایز آن را هم تعیین می کند. دیگر می توانید از تیتر بندی های وردپرس خلاص شوید.
کار با افزونه بسیار راحت است کافی است که در ویرایشگر متن مربوط به وردپرس متن را به حالت انتخاب درآورده و نوع و اندازه آن را تعیین کنید.
اما برای خرید لاینسس روی خود گزینه Use Any Font در نوار کناری کلیک کنید و وارد پنجره تنظیمات این افزونه شوید.
Image

۱- در قسمت API Key باید رمز یا کلید مربوط به لاینسس باید رمز مورد نیاز را وارد کنید. اگر آن را دریافت نکرده اید باید از این قسمت استفاده نمایید.
Image

همانطور که می بینید می توانید با به راست و چپ بردن نوار لغزان امکانات اضافی خریداری نمایید در راستترین قسمت گزینه Free موجود می باشد. بعد از انتخاب این گزینه و وارد کردن نام، نام خانوادگی و ایمیل، وبسایت یک رمز برای شما نمایش می دهد، همچنین به ایمیل ارسال می کند که می توانید از آن برای قسمت تنظیمات برنامه واقع در پنل وردپرس استفاده کنید.
۲- اضافه کردن فونت جدید، برای اینکار می توانید روی Add Fonts کلیک کنید و فونت جدید را بی افزایید. توجه داشته باشید که در صورت انتخاب لاینسس به صورت مجانی تنها حق افزودن یک فونت را دارید.
۳- نسبت دادن فونت، با این امکان می توانید المان های صفحه وبتان را با فونت های مختلف بدون دانش سی اس اس ویرایش کنید. مثلا تمام المان های H1 را با فونت ایران سنس نمایش دهید.
۴- کادرهای انتخابی در پایین صفحه به ترتیب مربوط به گزینه های زیر است:
۱- غیرفعال کردن لیست فونت ها در قسمت ویرایشگر متن
۲- استفاده از آپلودر متفاوت
۳-استفاده از آدرس خاص برای فونت