در مطالب قبلی به بررسی نکات طراحی وب سایت پرداختم.حال در این مطلب نکاتی برای افزایش بازدهی طراحی وب سایت برای موفقیت در بازاریابی اینترنتی را بررسی می کنم.
درنظر داشتن نکات زیر در جهت بهبود طراحی سایت ضروری است:

  • زمان لود سایت

یکی از بهترین فاکتورها برای گوگل در سال ۲۰۱۴ زمان لود شدن سایت بود.شما نباید بگذارید که وقتی کاربران وارد سایت شما شدند ،معطل باز شدن ،کامل سایت شما باشند،زیرا که این خسته کننده می باشد و آنها وب سایت شما را ترک می کنند.پس بهتر است که در هنگام طراحی وب سایت از تصاویر و فیلم های کم حجم استفاده کنید.زمان تقریبی برای بارگذاری در طراحی سایت حدود ۱۰ ثانیه پیش بینی شده است.

  • رنگ در طراحی وب سایت

با توجه به نوع خدمات و محصولات خود،می توانید از رنگ های مناسب برای بهبود بازاریابی اینترنتی خود استفاده کنید،تا بتوانید از این طریق کاربران را جذب خدمات و محصولات خود کنید. روانشناسی رنگ می تواند در جهت افزایش کارایی سایت شما موثر باشد.

  • سازگاری وب سایت با مرورگرها

شما باید در طراحی سایت خود به این نکته توجه داشته باشید که سایت شما با تمام مرورگرها،سازگار باشد،که در غیر اینصورت شما تعدادی از مشتریان خود را از دست می دهید.پس لازم است وب سایت شما با تمام مروگرهایی مانند فایرفاکس،کروم و اکسپلورر و….سازگار باشد.

  • بهینه سازی وب سایت در گوگل

اگر شما می خواهید که رتبه سایت شما در گوگل افزایش یابد،پس لازم است در هنگام طراحی سایت خود،تمام استانداردهای سئو را رعایت کنید،تا وب سایت شما در نتایج ابتدایی،موتورهای جستجو قرار گیرد.از مواردی که می توانید در جهت بهینه سازی وب سایت می توانید انجام دهید،اصلاح متا تگ ها ،توضیحات،لینک های داخلی و خارجی و URL می باشد.